Hala OSU plná školáků hostí univerzitní FINAL 4 s nůšemi zábavy

V nové hale kampusu Ostravské univerzity dnes a zítra vyvrcholí závěrečnými turnaji FINAL 4 mezi muži i ženami třetí ročník Univerzitní basketbalové ligy. Té se v základní části zúčastnilo 19 mužských a 11 ženských celků, z nichž po čtvrtfinále play-off vykrystalizovaly nejlepší kvartety.

Dnešní semifinálový program odstartuje už ve 14 hodin prvním dámským půlfinále mezi VŠE Praha a UP Olomouc. Všechny zápasy bude vysílat YouTube kanál soutěže pod názvem UNIBASKET.

V hledišti bude nejspíš plno už od prvních utkání, neboť organizátoři pozvali všechny se sportem propojené střední i vysoké školy v Moravskoslezském kraji a jen ze středních škol by mělo dorazit na tři sta studentů, což v hledišti pro 500 fanoušků už bude řádně znát.

„A v pátek na finálový den by měla být hala zaplněná kompletně,” hlásí projektový manažer soutěže Adam Kubala, který obě FINAL 4 se svým týmem propagoval třeba i během čtvrtfinálové série Kooperativa NBL mezi NH Ostrava a BK Opava.

Oba dny FINAL 4 nabídnou i spoustu zábavy a soutěží. Budou to třeba Decathlon Skills Challenge po vzoru NBA, kde budou odměny v podobě financí i dresů z NBA. Oproti minulým FINAL 4 dojde i na Slam Dunk Contest nebo soutěž trojkařů.

Favoritem mužského turnaje by měla být v roli obhájce trofeje Univerzita Pardubice, již pravděpodobně povedou do bojů ligoví rozehrávači Matěj Burda (Pardubice) a Adam Goga (Kolín). Tahounem VŠB Ostrava by měl být pro změnu křídelník Nové huti Matěj Snopek. A na soupiskách se objeví i další zástupci ligového provozu z NBL a ŽBL. V ženském FINAL 4 bude cílit na obhajobu domácí Ostravská univerzita.

I v letošním ročníku poutala největší pozornost zejména ostravská mužská derby mezi OSU a VŠB, která byla pravidelně vyprodaná a se skvělou atmosférou, soutěžemi a zábavou. A podle Adama Kubaly budou v další sezoně aktivity k zatraktivnění zápasů celé soutěže nasměrovány i do ostatních ligových destinací.

PROGRAM FINAL 4 UNIVERZITNÍ LIGY - ŽENY

Čtvrtek - semifinále:
14:00 VŠE Praha - UP Olomouc
18:00 OSU Ostrava - ČVUT Praha

Pátek - o medaile:
9:30 O bronz
14:30 Finále

PROGRAM FINAL 4 UNIVERZITNÍ LIGY - MUŽI

Čtvrtek - semifinále:
16:00 VŠB Ostrava - UK Praha
20:00 UPA Pardubice - UJEP Ústí nad Labem

Pátek - o medaile:
12:00 O bronz
17:00 Finále

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Hyundai Tucson