Ex-Löwen se smůla lepí na paty

Čeští basketbalisté trénují od včerejška na závěrečné dva zápasy v kvalifikaci o mistrovství světa. Vzhledem ke klubovým povinnostem především hráčů působících v zahraničí, se kompletní v Poděbradech sešli až dnes. I když, kompletní…

Hned v prvních dnech soustředění musel řešit palčivé nominační problémy trenér Ronen Ginzburg. Smolnou sezonu si totiž vybírají bývalí spoluhráči z německého Braunschweigu. Pivot Martin Peterka už hraje letos ve třetím celku a do reprezentačního dresu ho nepustí zranění.

Se zdravotními problémy laboroval na podzim i Ondřej Sehnal. Vypadalo to, že poprvé od domácího EuroBasketu se v dresu národního týmu představí teď doma proti Francii a v Černé Hoře. Jenže viróza nakonec jeho účast zhatila. Vzhledem k tomu, že se utkání hraje už ve čtvrtek a v pátek se odlétá do Podgorici, museli trenéři rychle vyřešit náhradu.

Podkošovou sestavu doplnil nymburský Luboš Kovář. Na rozehrávku trenér donominoval Ondřeje Švece z USK Praha. Rozehrávač sov si v listopadovém okně v Maďarsku odbyl svou reprezentační premiéru a připsal si rovnou i své první body.

"Martin Peterka má bohužel nějaké problémy se zády. Objevil se tady, ale po konzultaci s týmovým doktorem bylo rozhodnuto poměrně jednoznačně, že se vrátí do klubu. Tam bude rehabilitoval, aby byl co nejrychleji v akci a na jeho místo jsme tak povolali Luboše Kováře. Ondra Sehnal má poměrně dlouho vysokou teplotu a necítí se dobře už několik dnů, tak jsme byli nuceni povolat Ondřeje Švece,“ komentoval aktuální situaci v kádru asistent trenéra Jan Pospíšil.

Národní tým se tak stále připravuje ve 14 hráčích. Finální dvanáctka vyvolený pro domácí utkání s Francií (23.2. od 18:45 v Pardubicích; více zde) bude známa ve středu večer.

Pospíšil vidí v současné situaci ideální prostor dát šanci hráčům, kteří budou v tvořit osu týmu v některé z následujících kvalifikací: "Je to ideální prostor, abychom buď zrenovovali staré tváře, nebo zařadili ty nové. Ondra Hanzlík s námi absolvoval část soustředění před olympijskou kvalifikací. Už byl součástí přípravných zápasů v Hamburku, Ondra Švec hrál v minlém  okně. Jsou to hráči, kteří mají nějakou perspektivu do budoucna, měli by převzít otěže a mít větší roli v národním týmu.“

Utkání proti Francii vysílá přímým přenosem program ČT sport.

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Idnes Premium kampaň