Dosud bezvítězní složili venku lídra Chorvatska!

Na nepravděpodobném místě se Olomoucko dočkalo první radosti této sezony. Jediný dosud bezvýhrový tým NBL si pro ni musel dojet až do 900 kilometrů vzdáleného Šibeniku, kde zatím neporaženého lídra chorvatské ligy skolil 77-84, ač jej zraněný hlavní rozehrávač Stamenkovič stále jen dirigoval z lavičky.

Hanáci při své první evropské participaci uspěli v rámci Alpe Adria Cupu na druhý pokus. V Kooperativa NBL se dosud nedočkali v prvních pěti zápasech.

Domácí Šibence před 300 fanoušky patřil první poločas (44-38), v němž neustále mírně vedla, nejvíc po šesti minutách 19-9, když těžila z úvodních ztrát REDSTONU.

Ten do půle fatálně zaostal z pole (57-37), když domácí díky dvojkám 24/17 dominovali zpod koše 28-16, ale hosté dali víc trojek (2-4) i šestek (4-10).

Zápasové karty se začaly obracet hned po změně stran, kdy Hanáci ze 47-38 díky útočným doskokům rychle snížili na bod a soustředěnou hrou do koše se už v polovině třetí čtvrtiny, v níž vysázeli 27 bodů, dostali k obratu na 55-65.

V posledním dějství domácí zahájili stíhací jízdu, odpalovali odvážné a místy i úspěšné trojky a zejména z nájezdů snížili na 71-72. V sedmi hrajícímu Olomoucku už ubývaly síly, ale Feštr s Kněževičem mu důležitými zásahy vrátili víru (74-82). A to už se rozběhla poslední minuta, v níž ještě domácí trojkou přirazili na pět, ale proti presinku pak už Halada našel skulinu k rozhodnému nájezdu.

Vítězové měli hned pět dvouciferných střelců, a to Motena (21), Kněževiče (16+8 doskoků), Williamse (13), Heinzla (11+8 doskoků) a Feštra (11). Olomoucko nakonec dorovnalo díru v úspěšnosti z pole, dokonce přetlačilo domácí zpod koše (38-46), dále i z šestek (9-15) a z druhých šancí (9-18), navíc ztratilo jen 8 míčů.

Autor: Redakce NBL