Děčín se v Šenčuru loučil

ECHO ALPE ADRIA CUPU Už v první čtvrtině posledního duelu základní skupiny Alpe Adria Cupu ztratili děčínští Válečníci šanci na postup. Na palubovce lídra slovinské ligy v Šenčuru prohráli úvodní dějství 31-15 a v dalším průběhu už nedostali šanci na zvrat. Po porážce 101-75 se tak s bilancí 2-4 s letošním vydáním soutěže loučí.

Děčín se ještě 13 minut do konce pokusil vykřesat naději snížením na osmibodový rozdíl, ale to bylo také maximum, kterého dosáhl.

V utkání jej sytili Svoboda (18), Nichols (16), Pomikálek (14) a Prahl (10). Tým zaostal především v produkci trojek (13-4).

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Dnes jsme odehráli těžké utkání v Šenčuru, který nastoupil téměř v kompletní sestavě, a na jeho výkonu to bylo znát. My jsme bohužel prospali první čtvrtinu, kterou jsme prohráli o šestnáct bodů, což dalo ráz dalšímu průběhu utkání. Naopak třetí čtvrtka se nám povedla nejvíce, přitáhli jsme se na rozdíl osmi bodů a měli jsme na své straně momentum zápasu. Jenže jsme to nebyli schopni podpořit výkonem v obraně v poslední čtvrtce, kdy domácí ukazovali výbornou trojkovou střelbu a hru zpod koše. Poslední minuty čtvrté čtvrtiny se už jen dohrávaly a zahráli si všichni hráči z lavičky. Pro nás to je přesto skvělá zkušenost, dobře jsme zde potrénovali a doufám, že jsme se připravili na další důležitý zápas v NBL.“

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): „Dnes nám utekl začátek zápasu, což vlastně rozhodlo, protože my jsme pak už nebyli schopni stáhnout ten bodový deficit, který jsme připustili v první čtvrtině. Pak jsme se sice dostali do tempa a trochu se vrátili do zápasu, ale dnes to bohužel na soupeře nestačilo. Ten tak vyhrál naprosto zaslouženě.“

Autor: Redakce NBL