Co bych jim řekl? Půjčil bych jim boty

S LUKÁŠEM BUKOVJANEM Z HYUNDAI FINAL 8 Ani jeho to po vyrovnané první čtvrtině nemohlo napadnout. Že už po třech dějstvích bude mít soupeř na kontě bez jednoho bodu stovku. A zápas bude dávno v prachu. ”S Nymburkem nikdy nevíte, takže ani tohle nešlo předpovědět. Určitě jsme ale chtěli uhrát lepší skore a nedostat takovou dardu,” pravil po ohromné čtvrtfinálové nadílce (72-128) v Hyundai FINAL 8 nečekaný top skórer Opavy Lukáš Bukovjan.

18 bodů s pěti asistencemi za 28 minut jej ale těšilo pramálo. ”Na tom celém zápase je to opravdu jen drobné pozitivum. Radši bych to vyměnil za daleko vyrovnanější zápas, nebo klidně i za výhru, která ale byla na kilometry vzdálená. My jsme ve druhém poločase odpadli fyzicky a ukázala se síla Nymburka a jeho lavičky. Hořeli jsme v obraně a tu musíme zlepšit, protože nás čeká horní nadstavbová skupina ligy a pak play-off,” varovně zdvihl prst bakalář žurnalistiky.

Co by vůbec odvětil v basketbale méně zběhlým spolužákům z magisterského studia, až se ho coby člena druhého týmu ligy zeptají: ”Co jste to v tom Nymburce dělali?”

”Půjčím jim basketbalové boty a řeknu jim, ať si to zkusí, protože to není žádná sranda,” prohlásí takřka s vážnou tváří.

V pohárovém čtvrtfinále to vypadalo, že favorit nasadil výkon z kategorie ”Liga mistrů”, nicméně Bukovjan po nedávném utkání NBL v Opavě právě s Polabany jejich přístupem překvapen nebyl.

”Je škoda, že jako druhý tým ligy jsme hned na začátek schytali právě Nymburk, v dalším kole by to mohlo být lepší, pokud by nám to tedy šlo líp. Myslím, že stejně na nás vletěli i naposledy u nás. My se chtěli vyvarovat ztrátám a to se nám ani teď nepovedlo. Musíme se na to zaměřit na tréninku, líp si krýt balon a víc přemýšlet nad přihrávkami, protože některé byly hloupé,” mrzí 22letého druhého dirigenta Slezanů.

Sám ve čtvrtfinále leccos z obsahu své poslední věty na vlastní kůži pocítil, když zapsal 4 ztráty.

”Zaprvé je opravdu nepříjemné s mými parametry bránit (atleticky velmi vyspělého) Obasohana, který je výborný i v obraně, takže nějaké prohazování míče pod nohou nebo před tělem nepadá v úvahu. I v tomhle zápase mi sebral balon jako při zápase u nás doma, i když jsem se toho chtěl vyvarovat. Na něj si musíme dávat pozor, Nymburk nás čeká ještě dvakrát a doufám, že pak i ve finále celé ligy,” věří v úspěšné završení sezony Bukovjan, jenž velmi litoval i brzké ztráty křídelníka Slavíka, který po špatném dopadu musel z utkání odstoupit s podvrtnutým kotníkem.

”Kuba se zlepšuje zápas od zápasu a určitě hlavně jeho energie v útoku a obranné doskoky nám citelně chyběly. Doufám, že se dá brzy dohromady a bude v nadstavbě co nejdřív připraven se vrátit.”

Autor: Redakce NBL