C4F: Druhý vývoj dokončen

Dnešní svět miluje zkratky, a tak ani basketbaloví trenéři nemohou být výjimkou. Projekt s označením C4F ukončil o víkendu své letošní pokračování. Ne, nejde o označení tajného vývoje v basketbalové laboratoři, ale o vzdělávací kurz Coach 4 Future. Ten si klade za cíl připravit trenéry dětí a mládeže. Je inspirován německým Minitrainer Offensive a vznikl na základě spolupráce v rámci projektu Easybasket.

C4F už existuje ve světě CZ BASKETBALL druhým rokem a jeho další pokračovaní bylo naplánováno na uplynulý víkend do Jičína. Bez spolupráce s místním klubem BSK TJ Jičín by rozhodně nemohl proběhnout víkend plný vzdělávání, radosti a basketbalu, a tak velký dík patří Tereze Novákové, která nejen, že zařídila prostory, ale podílela se na samotné organizaci.

Jičínská palubovka patřila třinácti absolventům kurzu, kteří se věnovali hráčkám z místního klubu. Na základě zadání od lektorů Mileny Moulisové a Milana Horáka připravili pro mladé basketbalistky pestrý program. Největším přínosem kurzu je ale vzájemná interakce, ovlivňování a sdílení vlastních zkušeností.

„Zdokonalování se ve vedení tréninkového procesu, komunikaci či vytváření obsahu je klíčovou náplní kurzu,“ přibližuje hlavní poslání C4F šétrenérka dětí a mládeže Milena Moulisová.

Na vlastní oči tak může vidět trenéry, kteří ve svých rukou budou mít nejen budoucnost českého basketbalu, ale především svým přístupem a vzorem ovlivní stovky dětských životů: „Věříme, že účastníci díky tomuto kurzu vytvářejí a rozšiřují komunitu trenérů, která provede děti odborně světem basketbalu s úsměvem, výhrou i prohrou, srozumitelně a poskytne příležitost pro každého.“

Předseda Metodické komise Tomáš Kaprálek věří, že se mezi současnými účastníky kurzu najdou i tací, kteří budou chtít předávat své nabyté zkušenosti zase o něco mladší generaci: „Doufáme, že z absolventů budeme rekrutovat i další lektory a že právě tito trenéři budou nositeli metodiky baby basketu a minibasketbalu po celé republice stejně jako se to podařilo v předchozím ročníku.“

 

Absolventi druhého ročníku C4F
Petra Balijová (TJ Spartak Uherský Brod)
Barbora Bombová (BC Wizards DDM Praha 10)
Lucie Dvořáková (BK Havířov)
Gabriela Janovská (BŠ Tygři Praha)
Dalibor Kouba (Slavoj BK Litoměřice)
Jan Kout (BK Děčín)
Karolína Melichárková (KP Brno)
Jan Obešlo (BA Lynx Liberec)
Zdeněk Rechtik (SK UP BCM Olomouc)
Tereza Švachová (BC Kolín)
Jan Veselý (BA 2006 Roudnice nad Labem)

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Týden basketbalu na ZŠ