Brno v Severoevropské lize bez chyby

Basket Brno zvládl i dramatický druhý duel turnaje Severoevropské ligy v estonském Tartu a díky zdolání lotyšské Valmiery 79-77 dál kráčí po vítězné stezce soutěží.

Po vyrovnaných prvních 15 minutách se Brňané ještě do půle třemi trojkami i hrou do koše odpoutali na 47-34. Ve třetím dějství však soupeř trojkami rozohnil svůj útok, vyhrál čtvrtinu 24-11 a začínalo se znovu.

V rozhodné poslední desítce bylo Brno většinou o pár bodů vpředu a to se ukázalo jako klíčové. Po šestkách Puršla tým vedl na začátku 40. minuty 79-74, a i když soupeř ještě trojkou snížil, v posledním útoku se dopustil fatální ztráty a obral se tak o šanci na výhru, či prodloužení.

Lídry Brna byli Puršl (20), Mickelson (18+21 doskoků), Nečas (11) a Madden (10). Tým dominoval zpod koše (44-24), z šestek (13-3), z druhých šancí (18-7 při 19 útočných doskocích) i body laviček (36-16), čímž proti předposlednímu celku estonsko-lotyšské ligy vykryl i značné trojkové manko (6-12).

Autor: Redakce NBL