Brno semifinále ztratilo v závěru

Ani druhá šance na dobytí evropské trofeje zástupcem Kooperativa NBL nebude v této sezoně proměněna. Basket Brno po velkém boji podlehl v semifinále FINAL 4 Severoevropské ligy litevskému Šiauliai 73-84 a zítra jej v polském Wloclawku čeká jen duel o třetí místo.

Každá ze čtvrtin zápasu s pátým celkem litevské ligy byla trochu jiná. V té první se Brňané drželi nablízku šestkami a hrou do koše, ve druhé přidali i pět trojek, zejména z ruky guarda Mišuly (tři zásahy), a v poločase byli zpět o stále hratelných osm bodů. Vykřičníkem však pro tým, který si zakládá na agresivní obraně, bylo 51 inkasovaných bodů.

To se promítlo do druhé půle, v níž tým obdržel už jen 33 bodů, z toho ve třetí čtvrtině pouhých osm. A když tu dlouzí Puršl s Krakovičem řádili na útočném doskoku, vyhrál jejich celek toto dějství 15-8 a začínalo se znovu.

V úvodu čtvrté části to z pohledu brněnského celku vypadalo ještě nadějněji. Po dvou trojkách Nečase vedl 67-63. Jenže vzápětí přišel nejhorší úsek zápasu, když Brno čtyři a půl minuty neskórovalo a v sedmičlenné rotaci hrající Šiauliai se z trojek i zpod koše 2:30 do konce vyšvihlo do rozhodného vedení 79-67.

Brno (nadále bez Mickelsona, navíc už po 6 minutách přišlo o zraněného Maddena) před dvěma sty diváků dvojciferně sytili výhradně čeští hráči - Nečas (12), Bálint, Puršl (po 11) a Půlpán (10+7 asistencí). Z pole o 16 procent horší Brňané, kteří měli k dispozici o 24 střel víc, zaostali zpod koše (30-36) a z šestek (16/13 - 39/30). Naopak méně ztráceli (12-19) a dali více trojek (8-4), ovšem s jen 22procentní úspěšností.

Autor: Redakce NBL