Brněnská rozlučka lemovaná ztrátami

Oslabené Brno (bez podkošových opor Zdanavičiuse a Leeho) v litevském Šiauliai spáchalo dvacet ztrát, prohrálo tři ze čtyř čtvrtin a s jedním z favoritů skupiny B  Severoevropské ligy padlo 88-70. Šestou porážkou v posledním sedmém utkání tak ukončilo své neúspěšné účinkování ve třetím ročníku soutěže.

Brňanům se dařilo prvních osm minut, kdy čtyřmi trojkami a hrou bez mnoha chyb drželi remízu 16-16. Pak je ale začaly táhnout dolů ztráty i nevyužité druhé šance a domácí se odrazili ke klíčovému trháku 45-24 po 17 minutách.

Omladina spolu s pivotem Brownem se pak ještě pokusila o velkou stíhací jízdu a 13 minut před koncem srazila manko na 60-55. I přes další ztráty byl tento rozdíl mezi oběma týmy ještě po 32 minutách, pak ale další nános chyb už hostům sebral jakoukoli šanci na drama.

Z trojek plodnější (6-10) Brno dvojciferně potáhli jen Šimon Svoboda (15) s Brownem (13). Šiauliai, jež mělo o 11 střel z pole víc, si o výhru řeklo zpod koše (50-30), šestek (12-6), bodů z druhých šancí (14-6) a pětkrát nižším počtem ztrát (4-20).

Autor: Redakce NBL