Brňané blízko skalpu lídra Polska

Brno začíná být značně nebezpečné. Dnes ve svém pátém vystoupení v Severoevropské lize padlo jen těsně (86-82) na palubovce Wloclawku, sdíleného lídra kvalitní polské ligy. V soutěži dosud neporažení domácí duel definitivně rozhodli až v posledních sekundách. Brnu přivodili druhou porážku v řadě.

Brno v první čtvrtině získalo sedmibodové vedení, domácí mu ale ve druhém dějství oplatili stejnou měrou. V úvodu druhé půle už to ovšem byli opět hosté, kdo z podkošové hry utrhl nový osmibodový náskok. Jenže Wloclawek do konce třetí čtvrtiny i podruhé otočil.

V rozhodné čtvrté části hosté ještě jednou z napadání koše nabyli šestibodového vedení, aby domácí z trojek otočili minutu do konce na 84-76. Brno však ještě zabojovalo a třemi šestkami Maddena a trojkou Bálinta i díky technické chybě soupeře přitáhlo 18 sekund do konce na dva body. Domácí ale vzápětí z trestných hodů uklidili utkání do bezpečí.

Pomohli si vyšší úspěšností z pole a větším počtem doskoků, Brno naopak méně ztrácelo (16-10) a také bylo údernější zpod koše (28-36). Jeho hlavními sběrači bodů byli Madden (18), Mickelson (17), Bálint (14, trojky 7/4) a Puršl (11+8 doskoků).

V zápase Brňané po 14 minut testovali další možnou posilu, 22letého 203 vysokého kanadského forwarda Danila Djuricice, který do loňska působil v zámořské univerzitní soutěži.

„Odehráli jsme z našeho pohledu jedno z nejlepších utkání v sezoně. První poločas jsme hráli se zbytečným respektem, nebyli jsme dost konzistentní na obranném doskoku a měli jsme spoustu nevynucených ztrát, i přesto jsme byli na dostřel čtyř bodů. Pak jsme měli výborný nástup do třetí čtvrtiny, kdy si kluci dokázali, že i s lídrem polské ligy dokážeme hrát. Nakonec rozhodla individuální kvalita domácích, kteří teď hrají ve velké euforii a v závěru trefovali velké střely. Jsme rádi, že jsme hráli v takové atmosféře, protože to byl balzám na sportovní duši. Skoro tři tisíce diváků, výborná kulisa, vysoké tempo a férová hra, doufám, že si z toho všeho vezmeme to nejlepší a přeneseme si to do dalších bojů v obou soutěžích,” uvedl kouč Brna Lubomír Růžička.

Autor: Redakce NBL