Bez Hrubana a Kříže. Kapitán? Šiřina

Ke dvěma neplánovaným změnám musel narychlo přistoupit trenérský štáb národního týmu mužů, který v tomto reprezentačním okně nakonec nebude moct počítat se zkušenou dvojicí Vojtěch Hruban - Martin Kříž. Při absenci křídelníka Hrubana budou lvi už podruhé postrádat svého stabilního kapitána a funkci tak opět převezme rozehrávač Jakub Šiřina.

”Na poslední chvíli jsme museli řešit absenci našeho kapitána Vojty Hrubana a forwarda Martina Kříže. Vojta si odnesl zranění ramene z utkání Ligy mistrů s PAOKem Soluň, Martin se po rekonvalescenci ze zranění kolena ještě nedostal zpátky do top formy, aby dokázal absolvovat takhle náročný program, i vzhledem k tomu, že Nymburk hned po skončení reprezentačního okna hraje utkání Ligy mistrů,” začal s osvětlením situace dvou rošád na startu světové kvalifikace asistent kouče Ronena Ginzburga Jan Pospíšil.

”Nově jsme se tak rozhodli povolat Davida Pekárka z Pardubic a Ondru Hustáka z Brna. U Davida jsme chtěli vidět, jak bude vypadat v aktuální konkurenci národního týmu, a stáli jsme o to dát mu šanci. Ondřej je mladý hráč na pozici pivota, kde těch hráčů nemáme moc, a on je velmi perspektivní do budoucna, což jsme zohlednili nejvíc,” dodal Pospíšil k nové dvojici, jež je v reprezentační nominaci poprvé.

V obměněném čtrnáctičlenném kádru jsou nyní rozehrávači Šiřina, Vyoral a Sehnal, křídla Palyza, Jelínek, Jaromír Bohačík, Kyzlink a Pekárek, a podkošoví muži Peterka, Puršl, Kovář, Štěrba, Petr Bohačík a Ondřej Husták.

Podruhé zaskakující kapitán Jakub Šiřina si nejdřív s nadsázkou posteskl, že jej v tom kolega Hruban už zase nechal, aby poté vážněji dodal: ”Jsem rád, že tuhle roli mohu zastat, ale doufám, že to dopadne úspěšněji než v Litvě při kvalifikaci o EuroBasket, kde jsme dvakrát prohráli.”  

Další důležitou informací pro české fanoušky je ta, že oba zápasy okna, tento pátek v Bosně (20:00) i v pondělí v Opavě s Litvou (17:00) bude vysílat stanice ČT Sport.

To ovšem nic nemění na tom, že lístky na domácí hitový duel s basketbalovou velmocí z Litvy jdou i přes zpřísnění covidových opatření (na zápas musí mít návštěvník nad 18 let buď nejméně 14 dní ukončené očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci nejdéle před 180 dny, mládež od 12 do 18 let potřebuje negativní PCR test ne starší 72 hodin, děti do 12 let nepotřebují žádné potvrzení) dobře na odbyt. A už nyní je tak obsazeno zhruba 1800 míst z třítisícové kapacity opavského stánku.

”Vím, že už hodně lístků zmizelo, a pokud nám to nezarazí nějaké nové vládní opatření, tak se těším, že bude hodně pekelná atmosféra. Jsem rád, že federace udělala tento krok a dala možnost další destinaci, protože je dobře, že se reprezentační basketbal dostane i jinam,” oceňuje opavský playmaker Jakub Šiřina, který bude při pondělním duelu s Litvou ve dvojnásobném domácím prostředí. 

Autor: CZ BASKETBALL
Reklama
Detail článku - Kooperativa