Beksa už mezi nejlepší čtyřkou

Mise obhajoba titulu v Alpe Adria Cupu je stále v pardubických rukou. Na palubovce Ilirije Lublaň, čtvrtého celku slovinské ligy, Beksa v odvetě čtvrtfinále musela nastoupit i bez dvou zraněných opor Vyorala s Waltonem, navíc důležitý křídelník Pekárek za více než 20 minut neskóroval, ale ani tohle všechno Východočechy neohrozilo, neboť porážka o 21 bodů (86-65) byla ještě přijatelná vzhledem k 29bodovému náskoku z domácího utkání.

Beksa - jako jediný nadále aktivní zástupce Kooperativa NBL v soutěži - tak už může směle vyhlížet polovinu března, kdy bude pohár vrcholit.

Pardubičtí byli od začátku pozadu, ale úvodní nápor domácích dokázali vykrýt a totéž platilo i pro zbytek poločasu, který se proměnil v trojkovou přestřelku. V té byli hosté důstojnými soupeři (21/9 - 11/7, což byly všechny trojky Pardubic v utkání). Deseti ztrátami sice nabili Lublani na spoustu bodů, ale manko 50-40 bylo v dané sestavě po 20 minutách ještě akceptovatelné.

Ve třetí čtvrtině ale domácí přitlačili a z dalších ztrát soupeře navýšili svůj náskok po třech čtvrtinách na 13 bodů. A sedm minut do konce to bylo už 71-50. Pak se ale Beksa vzchopila a zpod koše a útočných doskoků držela manko až téměř do konce pod dvaceti body.

Bodově ji podpírali Švrdlík (16+10 doskoků), Vrankovič (14), Michal Svoboda (11+6 asistencí) a Potoček (11). Deficit z šestek (21-4) a trojek (11-7) i dvojnásobně větší počet ztrát (10-19) vykrývali hosté především produkcí zpod koše (26-38).

Autor: Redakce NBL