Ženy už skoro znají složení Final 6 ČP, mužům do Final 4 zbývá ještě jeden krok

Další pohárový termín rozhodl o mnohém. Tak například ženy už znají většinu účastníků svého Final 6. To mužským týmům zbývá do účasti ve Final 4 ještě jeden krok. Ve hře už zůstaly pouze kluby Kooperativa NBL.

 

Čtyři ze šesti

Přestože závěrečný turnaj ženského poháru se koná tři týdny po tom mužském, je k finalizaci seznamu všech účastníků o výrazný kus blíž. Po včerejšku už jsou známi čtyři účastníci ze šesti. Přímo do semifinále Final 6 jsou totiž nasazeni lonští finalisté, tedy ZVVZ USK Praha a BK IMOS Brno. V pavouku základní části se tak řeší obsazení obou úvodních utkání Final 6.

 

Ze základní části vzejdou tři týmy, které nastoupí k pátečním čtvrtfinále. Jistotu získalo po středě východočeské duo Sokol Hradec Králové a Kara Trutnov. Hradecké Lvice si v přímém souboji o postup do Final 6 poradily s Lokomotivou Karlovy Vary. Papírový favorit o svém vítězství rozhodl definitivně až v poslední desetiminutovce, kterou vyhrál o 20 bodů, zápas o 26. To Kara Trutnov šla za vítězstvím nad Slovankou MB od samého úvodu a potvrdila dobrou formu v úvodu roku 2015. Hráčky Trutnova letos zatím neprohrály a dokázaly si připsat už třetí úspěch ve třetí soutěži – vstup do nového kalendářního roku zvládly jak v CEWL, ŽBL, tak nyní i v Českém poháru.

 

V základní části ČP tak zbývá odehrát jediné utkání, ve kterém VŠ Praha hostí Valosun KP Brno (21. ledna, 18:00, SH Královka). Účastníky závěrečného turnaje, který se od 13. do 15. března uskuteční v Ostravě, pak doplní držitel Divoké karty.

 

Výsledky 4. kola základní části ČP

 

 

Šestice v naději, šestice smutní

Šest týmů z Kooperativa NBL stále živí naději na účast ve Final 4. Při neúčasti ČEZ Basketball Nymburk bude letošní boj o pohárový triumf velmi zajímavou podívanou, na které se určitě budou chtít podílet všechny úspěšné týmy ze 4. kola. O účast ve Final 4 se budou ucházet v utkáních 5. kola základní části ČP (28. ledna).

 

V kláních předposlední fáze základní části byli úspěšní papíroví favorité. V severočeském derby dominoval v posledních týdnech ve skvělé formě hrající BK Děčín. USK Praha podlehl v domácím prostředí na Folimance Geosanu Kolín. Domácí prostředí nepřetavil v úspěch ani poslední zástupce 1. ligy mužů v pavouku ČP. Sokol Hradec Králové však měl v cestě těžkého soka v podobě BK JIP Pardubice. V dalších zápasech byli úspěšní výhradně domácí – Lions Jindřichův Hradec přetlačili svitavské Tury, Ariete Prostějov MMCITÉ Brno a Opava si poradila s Ostravou.

 

V pátém kole se v přímých soubojích o účast na Final 4 (Brno, 20. a 21. února) utkají BK Děčín s Geosanem Kolín, Ariate Prostějov s BK Opava a BK JIP Pardubice s Lions J. Hradec. O výhodě domácího prostředí rozhodne los. Účastníky závěrečného turnaje pak doplní držitel Divoké karty na základě podmínek stanovených Výborem ČBF.

 

Výsledky 4. kola základní části ČP

 

 

 

Autor:
Reklama
Pohár JZ