Ženy na Univerziádě šesté, muži U20 začali skupinu o 13. - 20. místo porážkou

Švédsko - Česká republika 72:63 (24:14; 35:27; 44:44)

Body ČR: Pochobradská 16, Hanušová 14, Rosenbaumová 8, Elhotová 7, Ovsíková 6, Záplatová, Bartáková a Stará po 3, Švrdlíková 2, Vacková 1

Zisky: 13 - 6

Ztráty: 14 - 21

Asistence: 12 - 18

Fauly: 13 - 19

České basketbalistky obsadily na Univerziádě konečné šesté místo. Rozhodla o tom ranní prohra se Švédskem. Vstup do dnešního utkání vyšel lépe Švédsku. České basketbalistky hrozivou ztrátu z první čtvrtiny postupně stahovaly až na remízových 44:44 před poslední desetiminutovkou. Výrazně se na tom podílela Klára Pochobradská, která střílela s vysokou úspěšností (75% z pole) a stala se nejlepší českou střelkyní. Ke svým 16 bodům přidala i osm doskoků. Češky tak skončily šesté a o tři příčky vylepšily devátou pozici z roku 2011.

Petr Treml: "Měli jsme špatný začátek zápasu, ztráty a nedůslednost v obraně a na doskoku znamenaly desetibodovou ztrátu po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině jsme manko stahovali, ale limitovaly nás neproměněné jednoduché situace. Ve druhém poločase jsme výbornou obranou a lepším protiútokem a dobrými pozicemi dokázali výsledek srovnat. Ještě pět minut před koncem jsme vedli, ale poslední pětiminutovku jsme bohužel prohráli 11:21. Nechyběla nám bojovnost, ale lehkost a přesnost, srážely nás neproměněné situace. I přes porážku v závěrečném utkání můžeme být s celkovým výsledkem i výkony týmu na Světové univerziádě spokojeni."

A co na to holky? "Poslední zápas se Švédskem byl vyrovnaný a každá chyba, kterou jsme udělaly, byla hned potrestána. Krok se nám podařilo držet tři čtvrtiny, v té poslední začaly docházet síly a Švédky svůj malý náskok ještě navýšily," zhodnotila utkání Klára Pochobradská. Michaela Stará připojila: "Závěrečné střetnutí na univerziádě pro nás bohužel nedopadlo dobře. Dokázaly jsme sice hrát vyrovnanou partii, ale po několika chybách a neproměněných šancích jsme nabídly míče soupeři a ten dokázal přesně zakončit a vítězství si pohlídal." Obě hráčky se ještě vyjádřily ke konečnému 6. místu české reprezentace na Světové univerziádě v Kazani. Klára Pochobradská: "Jako všichni sportovci jsme toužily po cenných kovech, ale 6. místo je pro nás také velkým úspěchem. Dokázaly jsme si, že týmovou prací můžeme konkurovat basketbalovým velmocím." Michaela Stará: "Se šestým místem můžeme být spokojeni, neboť je to nepochybně úspěch."

ME - muži U20

Srbsko - Česká republika 91:66 (26:14; 36:33; 62:49)

Body ČR: Kříž 16, Fait 15, Kyzlink 13, Příhonský a Faifr po 7, Šiška a Aušprunk po 4, Bejček, Kvapil, Hrabovský a Grunt 0

Fauly: 19 - 24

Po první nepovedené čtvrtině se český tým vzchopil a dokázal se Srbům vyrovnat. Dlouho drželi Češi svého soupeře ve druhé desetiminutovce na pouhých šesti bodech. Po změně stran ale Srbsko ukázalo svojí sílu a dokázalo zápas opanovat. Čechům tak nezbývá nic než zabojovat v posledních dvou zápasech skupiny G, aby se vyhnuli zápasům play-off o sestup do divize B. Veledůležitý je tak zítřejší zápas proti Ukrajině, která dnes podlehla Izraeli.

Miroslav Marko: "Totálně jsme ve druhém poločase propadli v obraně. Vázla komunikace a návrat do obrany byl špatný. V útoku jsme pak nedostávali míče do dolního postavení. Na útočné polovině jsme hráli příliš individualisticky."