KP Brno

#24
5.0

KP zkompletovalo medailovou sbírku

KP Brno kompletuje sbírku medailových sad z letošní sezony. Po zlatu z evropského poháru CEWL a stříbru z Nilfisk FINAL 4 Českého poháru dnes ve čtvrtém zápase ukončilo sérii o bronzové medaile v Ženské basketbalové lize.

Brňanky si do Nymburka přivezly vedení 2:1 a především bronzový mečbol. Zatímco ve vzájemných soubojích v základní části platilo, že se z vítězství radoval hostující celek, v play-off se to otočilo. Zůstal však společný rys pro všechna vzájemná utkání – vyrovnanost. Ani dnes v Nymburce tomu nebylo jinak.

Nymburk začal zápas o udržení naděje na konec sezony s medailí na krku dobře. Díky drtivému nástupu rychle vedl o osm bodů, ale pak se Brňanky vzpamatovaly a začala přetahovaná o každý bod. Nymburk využíval výškovou převahu k dodatečným možnostem v útoku. KP Brno naopak hrozilo z rychlých protiútoků po ztrátách soupeře.

Jako klíčový faktor se tak v zápase ukázal přínos hráček ze střídačky. Zatímco základní pětka Nymburka se postarala o 53 z 56 bodů svého týmu, brněnská lavička poskytla svému celku mnohem výraznější podporu formou 33 bodů.

Právě širší lavička mohla hrát významnou roli v poslední čtvrtině, kdy KP definitivně dalo dnešnímu zápasu bronzový lesk. Nymburk ještě zabojoval a vrátil se do hry na rozdíl jediného bodu, ale ve zbývajících více jak dvou minutách KP svůj náskok uhájilo a může se radovat z vytouženého bronzu.

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: "Zápas jsme chtěli vyhrát my, ale na konci jsme byli méně bojovnější než Brno, které udělalo všechno pro vítězství. Například po fantastickém bloku Chomenčuk na Madden jsme přestali hrát a oni ten mrtvý míč vybojovali a ty dva body nám stejně dali. V závěru každé akce bylo Brno důslednější a za míčem šlo více než my. Nás zahubila bolest, která nás trápila celou sezonu, kdy jsme neproměnili jasné, úplně jasné, střely zpod koše. Zahodili jsme šest zcela jasných bodů, které nás v konečném součtu stály vítězství. Navíc, když máme doma střelbu trojek 18/1, vyhrát nemůžeme. Chci ještě pogratulovat Brnu k třetímu místu, my jsem ho chtěli taky, ale oni nás třikrát porazili, proto je bronzová medaile ve správných rukách."

Marian Svoboda, KP Brno: "Série byla neuvěřitelně vyrovnaná, Nymburk nás hodně tlačil a výšková převaha byla stále znatelná. Dnešní zápas rozhodla o trošku větší vůle po vítězství. Utkání bylo do poslední sekundy nerozhodnuté a bylo vidět v závěru, že oba týmy mlely z posledního. Naštěstí jsme měli náskok trochu větší, což pak bylo pro nás psychicky jednodušší. V dnešním utkání byl rozhodující úsek ve třetí čtvrtině. Padly nám dva tři šťastné koše, domácím nepadlo zpod koše. Pak už to ani nebylo o basketu, ale o tom, kdo vydrží se silami až do konce. Stahování našeho náskoku stojí strašně sil psychických i fyzických."