KP Brno
23

KP Brno

KP udeřilo po změně stran

Na konci února vstupovaly na palubovku Rosničky jako favorité na vítězství v Nilfisk FINAL 4, i když výhodu domácího prostředí měl Handicap. Tehdy se ale domácí hráčky dokázaly vzepřít papírovým předpokladům. Dnes se chtěly pokusit o něco podobného, protože do utkání vstupovaly s mankem jednoho zápasu ve čtvrtfinálové sérii.

Jenže Handicap se opět musel obejít bez pivotky Palušné. Podkošová sestava se s tím celkem dobře popravala, ale domácí jen těžko hledaly střelkyně z dálky. Celkem v zápase trefily o čtyři trojky méně. KP tak o svém druhém vítězství v sérii rozhodlo po změně stran. Ve třetí čtvrtině inkasovalo pouze sedm bodů.

Hostující celek nasměrovaly k výhře klasické opory. Eva Kopecká potvrzuje dobrou formu posledních dnů, Marina Solopová nevzdá žádný souboj a double-double za 18 bodů a 12 doskoků si připsala Tereza Pecková. Na domácí straně se snažila čtvrtfinálový trhák soupeřek 15 body. Kateřina Sedláková zapsala 11 doskoků, ale střelecky vyšla na prázdno.

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Opět hrozně náročné utkání po fyzické i psychické stránce. Po prvním čtvrtfinále jsme si vyříkali některé situace v obraně a pravdou je, že to zlepšení se projevilo nejen na počtu obdržených bodů, ale i opticky při jejich samotném řešení. Bohužel jsme se dnes po celý zápas potýkali s nízkou úspěšností střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti a to jsme přitom při absenci podkošových hráček byli odkázáni právě na ni. Proti agresivní a důsledné obraně KP se bez pozice 5 hraje strašně těžko a bylo náročné si otevřené střely vůbec vytvářet. Když se k tomu přidalo několik neproměněných „šoupáků“ z pod koše, neměli jsme se dnes v útoku na čem chytnout. Přesto hráčky bojovaly do poslední vteřiny a opět ukázaly charakter – toho si moc cením. Kdyby se nám při dnešní obraně dařilo v útoku jako v prvním zápase série, mohlo to dnes vypadat možná jinak. To však ale bohužel nebyl dnešní případ. Nicméně nic jsme nevzdali a nevzdáváme ani za stavu 0:2 v náš neprospěch.“

Marian Svoboda, KP Brno: „Poslední dobou hrajeme zápasy, že náš první poločas je se soupeři vyrovnaný a ve druhém poločase odskočíme. Je pravda, že to dneska bylo strašně těžký utkání. Já jsem na to holky upozorňoval, že to bude strašně kontaktní, a že to bude o těch fyzických i morálních sil. Myslím si, že nás hodně brzdily útočné doskoky domácích, že jsme tam s tím měli obrovské problémy a oni měli ty tři střely navíc každý útok, takže tam jsme trochu ztrácely. V poločase jsme si k tomu něco řekli a až na pár výjimek, což je normální, tak jsme tu nějakou převahu získali. Začali jsme lépe bránit a ono se to ukázalo i v tom útoku.“

Stav série: 0:2