V Kooperativa NBL All-Star Game zvítězili Mazáci a přispěli na dobrou věc

Titul z Kooperativa NBL All-Star Game 2015 si odnesli Mazáci. Ze své finanční prémie se navíc rozhodli věnovat 20% (30 000 Kč) v prospěch charitativní sbírky Každý koš pomáhá.

Basketbalovou show v Praze na Královce odstartoval maskot českého basketbalu Basty, který se před zraky diváků spustil ze střechy nově rekonstruované haly a na jeho povel se poprvé v České republice na basketbalu začal promítat videomapping. V první čtvrtině pak své letecké schopnosti předvedl především Tomáš Pomikálek z mladých pušek. Na straně mazáků mu sekundoval Corey Muirhead. (25:34)

Pavel Slezák – 19

Po soutěži ve střelbě trojek byly hráči v ráži a střeleckou formu si přenesli i do utkání. Skóre tak narůstalo a Mazáci snižovali své manko i díky častým ziskům v obraně Daria Washingtona. Po krátké pauze vyplněné narozeninovým přáním se do toho Mazáci obuli a do poločasu skóre téměř vyrovnali. (62:64)

Celebrity Skill Contest

Vyoral – Vyoralová – Vyoral 1:29

Bříza – Záplatová – Ličartovský 1:57

Lounová – Mišurová – Welsch 2:12

Zdálo se to neuvěřitelné, ale Mladým puškám snad začal docházet dech. Nevycházela jim střelba a Darius Washington dále perlil v obraně a získával pro Mazáky důležité míče. Na závěr čtvrtiny Radek Nečas a Petr Benda symbolicky unesli rozhodčího Macelu, se kterým se následně předseda ČBF JUDr. Miroslav Jansta rozloučil na závěr jeho kariéry. (93:89)