Úspěšná vendeta. USK zastavil v Eurolize i BLMA

Další důležitou výhru si v Eurolize připsaly české mistryně ZVVZ USK Praha. Český tým přehrál na domácí palubovce francouzský tým BLMA drtivě 89:54 a vrátil mu porážku z úvodního kola soutěže o jediný bod. Mají tak lepší vzájemné skóre a udržely si čtvrtou výhrou v řadě druhou příčku v tabulce. Za týden doma přivítají MBA Moskva.

Pražanky v utkání ani jednou neprohrávaly a od začátku si držely soupeřky na distanc podobně jako v minulých duelech, když počtvrté zvítězily v Eurolize alespoň o 24 bodů. Dvouciferný náskok získaly hned díky 28 bodům v první čtvrtině, v té druhé dokázaly soupeřky ubránit na jedenácti bodech a bylo téměř rozhodnuto. Mohly si tak dovolit menší zaváhání ve třetí desetiminutovce, zápas však dokončily silně a do dalších zápasů jdou znovu povzbuzeny. V závěru první půle se mírně zranila opora domácích Alyssa Thomas, ale v utkání pokračovala a stala se jeho nejlepší hráčkou s 18 body, 11 doskoky a 9 asistencemi. Daragan Stankovič přidala 17 bodů a Brionna Jones 15. Hvězda prvního utkání francouzská opora BLMA Olivia Epoupa dala sedmnáct bodů.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Žádnou touhu po pomstě jsme necítily. Bylo to spíše o radosti z toho, jak poslední zápasy hrajeme. Je vidět, že si všechny hráčky vyhovují, umí se najít a hrají jako tým fakt dobře. V takové formě s námi bude mít každý soupeř problém. Zranění Thomas byl nepříjemný moment a měla jsem trochu strach. Ona má s rameny obrovské problémy, a když jsem viděla, že jí potáhly ruku... Naštěstí je v pořádku. Sama si to kontroluje. Odhaduje, jaká ta bolest je a co obnáší. To, že Alysse nakonec zbývala jedna asistence k triple double jsme nevěděli. Není to ale podstatné. Každý ji vidí jen podle bodů, ona je ale v každém zápase, a hlavně v obraně, duší našeho projevu. Minulý zápas to dávala kamarádkám, měla hodně asistencí a teď to vzala na sebe, protože jí to šlo.“