USK v sedmi zabojoval

Druhou výhru za sebou si připsaly basketbalistky v sedmém kole Euroligy basketbalistky ZVVZ USK Praha, když v posledním utkání před svátky zdolaly na soupeřově palubovce Bolognu 85:61. V posledním utkání roku vyzvou Pražanky v dohrávce ligové soutěže KP Brno. Nevadila jim ani absence Valériane Vukosavljevlič.

Pražanky se blíží překonání historickému rekordu v počtu výher v domácí soutěži a zlepšily formu i v Eurolize. Prohrávaly jen v úvodních minutách, a to nejtěsnějším rozdílem, pak ale zlepšily obranu, udržely soupeřky za první čtvrtinu na deseti bodech a šly do trháku. Od druhé čtvrtiny už utkání hostující hráčky kontrolovaly a utekly až do pětadvacetibodového náskoku. Pražankám nevadilo ani osmnáct ztracených míčů, téměř dvakrát tolik, než kolik měl domácí tým.

USK stačilo k výhře sedm hráček, protože zaválela hned čtveřice hráček. Brionna Jones nastřílela 22 bodů a doskočila 16 míčů. Alyssa Thomas přidala 18 bodů a 14 doskoků (10 ztrát), Temi Fagbenle dodala 16 bodů a Teja Oblak zapsala 11 bodů, 9 doskoků a 9 asistencí.