USK si pojistil neporazitelnost nad Benátkami

Postup do play off nejhůře z třetího místa si v úterý pojistily basketbalistky ZVVZ USK Praha v Eurolize. Pražanky zvítězily po slabším startu na palubovce italských Benátek 84:75 a stále živí naději na druhé místo hned za suverénním Jekatěrinburgem. Musí v posledním kole v dohrávce zdolat Rigu a doufat v prohru španělské Salamancy.

Svěřenkyně trenérky Hejkové se po desetidenní zápasové pauze způsobenou odkladem zápasů protrápily první čtvrtinou, kdy se jim nedařilo ani na jednom konci palubovky a ztrácely až osmibodovým rozdílem. Pak ale předvedly dvě téměř dokonalé čtvrtiny, které dohromady ovládly rozdílem 23 bodů a duel kompletně otočily na hlavu. Zejména druhá desetiminutovka, ve které kralovala Alyssa Thomas, byla ze strany Pražanek ukázkou síly. Mohly si tak dovolit v poslední čtvrtině lehce polevit, zejména v útoku, což Benátky využily ke snížení rozdílu, nikoliv však k ohrožení výhry favoritek.

Střelkyní zápasu byla sice domácí Astou Ndour s 22 body, ale za ní číhalo pražské trio Brionna Jones (21 bodů), Teja Oblak (20 bodů a 10 asistencí) a Alyssa Thomas (17 bodů, 10 doskoků, 8 asistencí).