USK se naladil na čtvrtfinále Euroligy

Výborným výkonem ukončily základní skupinu Euroligy basketbalistky ZVVZ USK Praha, když zvítězily na palubovce tureckého Mersinu 77:56. Skupinu tak zakončily s dvanácti výhrami a pouhými dvěma porážkami a utkají se čtvrtým týmem skupiny A, kde je ve hře i série play off se španělskou Zaragozou, za kterou hraje česká reprezentantka Petra Holešínská.

První poločas zápasu byl vyrovnaný, ale ve třetí čtvrtině Pražanky předvedly sérii jedenácti bodů v řadě a postupně přitvrzovaly tlak v obraně, než vzrostl jejich náskok až na jedenadvacet bodů. Našlapaná sestava Mersinu se pokoušela o zvrat, ale v poslední čtvrtině se už blíž, než na patnáct bodů nepřiblížila a soupeřky, se kterými prohrály Pražanky vloni v semifinále na domácím Final 4. Slovinská rozehrávačka Teja Oblak vedla vítězky se šestnácti body, dvanáct bodů nastřílela Ezi Magbegor i s devíti doskoky, Maite Cazorla zapsala devět bodů a jedenáct asistencí, při absenci Veroniky Voráčkové dala deset bodů Tereza Vyoralová. Pražanky duel zvládly i bez trenérky Natálie Hejkové, která zůstala na hotelu.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Včera se mi daly na cestu ledvinové kameny, takže jsem skončila v nemocnici. Ale musím ji pochválit. Byla výborná. Netuším, co s tím dělali, ale jakmile jsem vyšla z nemocnice, byla jsem znovuzrozená. Hráčky dostanou pochvalu. Než vyrazily na cestu, zdůrazňovala jsem jim, ať vyšlou vzkaz do světa, že jsme připravené. Už v první půli se mi zdálo, že když omezíme naivní chyby a začneme lépe doskakovat, můžeme vyhrát o dvacet. To se ve druhé půli stalo. Byl to signál do play off, že tým je připravený a sehraný. A asi bude jedno, kdo nás bude čekat. V této fázi už si nevyberete. Kdo bude, ten bude.“