USK na Královce slaví juniorský titul, Žabiny bronz po velkém obratu

Basketbalistky USK Praha jsou mistryněmi ČR v kategorii juniorek U19. V domácím prostředí v hale na Královce přehrály ve finálovém zápase Ostravu hladce 69:34. Třetí příčku obsadily Žabiny Brno, ty zdolaly v souboji poražených semifinalistů pražskou Spartu 64:51.

Velký brněnský obrat

Brňanky do zápasu špatně vstoupily a pouhými devíti body za první čtvrtinu se nemohly držet se Sparťankami. Ty svůj náskok navýšily ve druhé čtvrtině až na dvanáct bodů a ještě v poločase měly duel pod kontrolou. Po přestávce však přišlo střelecké trápení Pražanek a skóre bylo najednou srovnané. Rozhodovala tak poslední čtvrtina, do které Brno vstoupilo šňůrou 7:1 a i přes snahu Sparty už o mírné vedení nepřišlo.

Nejlepší střelkyní zápasu byla brněnská kapitánka Tereza Vitulová s 16 body, ke kterým přidala i devět doskoků. Po dvanácti bodech přidaly Kateřina Galíčková a Karolína Szcotková. Patnácti body se na straně Sparty blýskla Barbora Jindrová, do dvouciferných čísel se dostala ještě desetibodová Simona Sklenářová.

BK Žabiny Brno – BA Sparta Praha – 64:51 (9:17, 13:13, 18:8, 24:13)

Ostrava neustála úvodní nápor

Ostravský celek byl sice jediný, který v sezoně dokázal USK Praha porazit, a to dokonce na jeho palubovce, ale tentokrát Pražanky překvapení nepřipustily. Inkasovaly sice první koš zápasu od Anežky Kopecké, to byl ale jediný koš hostujících hráček v úvodní čtvrtině. Pražanky tak získaly dvouciferný náskok, který jim dodal do zbytku zápasu klid. I druhou desetiminutovku odstartovala Ostrava košem a tentokrát nebyl jediný, ale i přesto USK pohodlně navyšoval vedení nad dvacet bodů. Domácí hráčky dominovaly hlavně v obraně, když za první tři čtvrtiny inkasovaly jen dvacet bodů a v závěru už mohly v klidu slavit zisk zlatých medailí.

Střelkyní zápasu byla se sedmnácti body Anežka Kopecká z Ostravy, ale žádná její spoluhráčka nepřidala více než pět bodů. USK měl čtyři dvouciferné střelkyně, nejlepší byla Julie Pospíšilová s 16 body a 15 doskoky, Kristýna Brabencová přidala 13 bodů a 11 doskoků, Veronika Voráčková zaznamenala téměř triple-double za deset bodů, deset doskoků, sedm asistencí a pět zisků.

USK Praha – SBŠ Ostrava – 69:34 (14:2, 20:10, 20:8, 15:14)