U16 do play off ze třetího místa

Ze třetího místa půjdou do osmifinále evropského šampionátu české basketbalistky do šestnácti let. V posledním utkání základní skupiny podlehly Řecku 51:78 a v úterním osmifinále vyzvou vítěze z večerního duelu mezi Lotyšskem a domácím Portugalskem.

Začátek duelu přitom vypadal, že to bude vyrovnaná bitva. Češky dokázaly zareagovat na první nápor Řecka a po minisérii vedly v sedmé minutě 14:9. Těsný náskok ještě udržely do konce první čtvrtiny, než se rozjela pravá ofenzivní mašina Řecka. Za prostřední dvě čtvrtiny nasázel řecký útok třiapadesát bodů a zápas jednoznačně zlomil ve prospěch hráček v bílých dresech. Češky se ještě jakž takž držely ve hře ve druhé čtvrtině, kdy nabraly dvoucifernou ztrátu, pak jim ale bohužel vůbec nevyšla třetí čtvrtina, ve které daly jen pět bodů a soupeřky jim definitivně utekly. Nedařila se kontrola míče, když český tým spáchal 28 ztrát proti dvanácti řeckým, navíc Řekyně je tvrdě trestaly. Řecký tým si navíc pomohl devíti trojkami s více než čtyřicetiprocentní úspěšností. Poslední vítězná čtvrtina ze strany českého týmu tak už jen kosmeticky upravila skóre a Lvice čeká v úterý odpoledne těžké osmifinále.

Střelecky se nikdo nedokázal výrazněji přidat sedmnáctibodové Emílii Brzoňové, žádná další hráčka nedala přes šest bodů. Střelkyní zápasu byla s 21 body řecká křídelnice Panagiota Roumpini Stoligka.

Emílie Brzoňová (hráčka českého týmu): „Do zápasu jsme šly s odhodláním vyhrát, ale bohužel soupeřkám se na začátku hodně dařilo, daly nám hodně trojek a skoro nemíjely. Dávaly prakticky celý první poločas. Chtěly jsme se vyhecovat, že desetibodovou ztrátu zvrátíme. Bohužel tam nebyla z naší strany obrana, zmatkovaly jsme v útoku, dostaly jsme strašně rychlých protiútoků a nestíhaly jsme se vracet. Uteklo nám to na jejich třicetibodový náskok, který se nám nepodařilo zvrátit. Posledním cílem bylo vyhrát poslední čtvrtinu, což se nám podařilo. Končíme na třetím místě, máme teď den volna a naším cílem je se dostat do nejlepší osmičky.“        

Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport