Týden před Vánoci na turnaji regionálních výběrů

O víkendu 15. – 17. prosince se v Brandýse nad Labem odehrály turnaje regionálních výběrů chlapců a dívek v kategorii U14. Již tradičního předvánočního turnaje se účastnilo celkem šestnáct týmů, po osmi chlapeckých a dívčích družstev.

 

V obou kategoriích se celky utkaly ve dvou čtyřčlenných skupinách každý s každým. Dva nejlepší ze skupin postoupily do semifinále, kde se křížem utkaly o postup do finále, případně duelu o třetí příčku. Neúspěšní účastníci skupin se utkali o páté až osmé místo.

 

Chlapecké části turnaje kralovaly celky Prahy a Jižní Moravy, které se střetly již v základní skupině. Jak v základní skupině (73:61), tak ve finále (75:57) byl úspěšnější Jihomoravský tým pod vedením trenérů Vlado Paunoviče a Jiřího Okáče, který si tak připsal celkové vítězství. Z druhé skupiny postoupily týmy Jižních a Středních Čech. Ve skupině byli úspěšnější Jihočeši, ale v duelu o třetí místo podlehli Středočechům 66:50 a skončili tak na čtvrtém místě. Nejlepší z nepostupujících týmů byla Severní a Střední Morava, která po výhře nad Severními Čechy 60:55 obsadila páté místo. Sedmí skončili Východočeši, protože ve svém posledním zápase na turnaji přehráli Západní Čechy 60:49. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Ondřej Hauzer z týmu Prahy, který působí v Sokole Pražském.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. Jižní Morava

2. Praha

3. Střední Čechy

4. Jižní Čechy

5. Severní a Střední Morava

6. Severní Čechy

7. Východní Čechy

8. Západní Čechy

 

All Star turnaje:

Cedrik Lilele (Praha),
Daniel Hejl (Jižní Čechy),
Lukáš Olbort (Jižní Morava), Martin Studnický (Střední Čechy), Ondřej Plášil (Jižní Čechy)

 

 

I v dívčí části turnaje byly nejúspěšnější celky Prahy a Jižní Moravy, které prošly bez porážky nástrahami základních skupin i semifinále. Finálový duel stejně jako v chlapcích ovládl tým Jižní Moravy, který si tak po výhře 74:57 připsal pod trenéry Petrem Křivánkem a Miroslavem Friedlem vítězný double. Zápas poražených semifinalistů víc vyšel Východočeškám, které přehrály výběr Severní a Střední Moravy 57:41 a získaly bronzové medaile. Páté místo obsadily Jihočešky, jež otočily zápas se Severními Čechy a zvítězily 55:45. Sedmé místo si vybojoval po výhře 66:41 nad Středočeškami výběr Západních Čech. MVP dívčího turnaje pro sebe získala Jihomoravanka Zuzana Křížová, která hraje za Žabiny Brno.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. Jižní Morava

2. Praha

3. Východní Čechy

4. Severní a Střední Morava

5. Jižní Čechy

6. Severní Čechy

7. Západní Čechy

8. Střední Čechy

 

All Star turnaje:

Eliška Kleinová (Severní Morava), Barbora Soukupová (Jižní Čechy), Nikola Šafránková (Východní Čechy), Veronika Vojtíková (Praha), Marie Riegertová (Severní Čechy)

 

Autor:
Reklama
CZE_FRA