Trojice reprezentantů absolvovala studium s FIBA

Český basketbal slaví v poslední době nejen úspěchy na palubovce, ale také na akademické půdě. Potvrzuje to studijní úspěch reprezentačního tria Bartáková, Hruban, Palyza, kteří o víkendu úspěšně absolvovali program FIBA Time-Out 2.0, který je má připravit na práci v basketbale i po ukončení hráčských kariér.

Trojice českých absolventů programu se nemohla zúčastnit slavnostního předávání ocenění za splnění kurzu v sídle FIBA ve švýcarském městě Mies. Vojtěch Hruban s Lukášem Palyzou se jako členové kádru českého šampiona z Nymburka v těchto dnech připravují na novou sezónu na soustředění ve Slovinsku, Lenka Bartáková se zase připravuje na novou roli matky, která ji za pár týdnů čeká.

„Většina účastníků je v posledních letech svých kariér, nebo už skončili. My byli mezi nejmladšími a byli jsme trochu výjimka. Také to bylo vidět na tom, co jsme mohli stihnout a nemohli, protože jsme kvůli tréninkům a zápasům nemohli stíhat všechny online přednášky a ani teď jsme nemohli být osobně při závěrečném ceremoniálu. Ale i tak jsme si to užili,“ řekl Vojtěch Hruban v tiskové zprávě vydané nymburským týmem.

„Doufám, že zdraví nám umožní ještě hrát na této úrovni pár let a že ještě nebudeme muset řešit, co dál. Teď ještě představu nemám. Člověk si toho může malovat spoustu, ale pak ho to stejně zavede někam jinam. Vždy záleží na příležitostech. Ale toto byla zajímavá možnost, jak si rozšířit obzory,“ dodal Lukáš Palyza.

Trojice absolventů se připojila k dosud třem českým basketbalistům, kteří mají program úspěšně za sebou. Podmínky kurzu splnili dosud Jiří Welsch, Pavel Pumprla a Michaela Uhrová, tedy trojice reprezentantů, kteří na studium navázali prací ve sportovním prostředí.

V druhém ročníku vzdělávacího programu absolvovalo 47 „studentů“ kurz FIBA obchodního businessu ve sportu, program managmentu a leadershipu na univerzitě Northumbria v Newcastlu a vzdělávací program pro životní styl sportovců. Projekt běží ve spolupráci se vzdělávacím projektem Evropské unie Erasmus.

Mezi sedmačtyřicítku absolventů patří například belgický reprezentant Axel Hervelle, Srbka Sonja Vašičová, Belgičanka Kim Mestdaghová či Řekyně Evina Maltsiová.

Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport