Tituly mistrů ČR v U15 míří do Brna a Hradce Králové

V závěru minulého týdne proběhly republikové šampionáty chlapců i dívek v kategorii U15. Turnaj starších žákyň se uskutečnil v Praze na Spartě, starší žáci se potkali na turnaji v Brně. V dívkách se radoval celek Hradce Králové, chlapecký šampionát ovládl domácí tým JBC Tygři Brno.

 

Turnaj dívek probíhal trochu speciálním hracím systémem, když se hrálo od začátku v pavouku, v pátek se tak odehrála všechna čtvrtfinálová utkání. BA Sparta, Žabiny Brno a Hradec Králové neměly ve svých čtvrtfinále potíže a vyhrály jednoznačně, nejvyrovnanější bitvou tak byl duel Chomutova se Strakonicemi. Strakonický celek vedl čtyři minuty před koncem o sedm bodů, pak už však neskóroval a o výhru 55:52 se hodně bál.

 

Chomutov pak zářil v pavouku poražených čtvrtfinalistů, když si poradil nejprve s KP Brno a následně i s HB Basket a získal páté místo. Dívky z HB Basket skončily šesté a těsně předstihly Ústí nad Labem, poslední skončilo KP Brno.

 

Semifinálové duely byly také relativně jednoznačné. Sílu potvrdil Hradec Králové, který rozstřílel Strakonice 75:30, BA Sparta využila domácího prostředí a porazila Žabiny 73:57. V duelu zklamaných semifinalistů dokázaly lépe zahrát brněnské Žabiny, které si poradily se Strakonicemi hladce 79:53 a získaly bronzové medaile. Zlato pak připadlo Hradci Králové. Lvice ve finále vlétly na domácí Spartu ve velkém stylu, po první čtvrtině měly patnáctibodový náskok a od té doby jen směřovaly k poklidné výhře. K výsledku 90:53 nejvíce střelecky přispěla Charlotte Velichová, která dala 24 bodů, Spartu vedla s 10 body Tereza Jenková.

 

MVP turnaje – Charlotte Velichová (Sokol Hradec Králové)

 

All Star pětka

 

Veronika Vojtíková (BA Sparta)

Nikola Šafránková (Sokol Hradec Králové)

Zuzana Křížová (Žabiny Brno)

Adéla Junková (BK Strakonice)

Luisa Vydrová (BA Sparta)

 

Turnaj chlapců se hrál klasickým systémem s dvěma skupinami po čtyřech týmech a dva nejlepší postupují do semifinále. Hned ve skupině A to byla velká bitva, když se Kondoři Liberec, Sršni Písek a Sokol Pražský shodli na dvou výhrách. Čtvrtý skončil bez výhry Příbor a u ostatních to bylo o skóre. Z prvního místa prošel dál Liberec, druhý skončil Písek a místo v semifinále nezbylo na Sokol Pražský.

 

Ve druhé skupině kralovalo domácí JBC Brno, které vyhrálo všechny tři zápasy a odsunulo za sebe na druhou příčku s dvěma výhrami SAM BŠM Brno, třetí skončil Nymburk a čtvrtí Snakes Ostrava.

 

Mezi nepostupujícími celky ze skupiny měl nakonec největší radost Sokol Pražský, který přehrál nejprve Snakes Ostrava a poté i Příbor a získal konečnou pátou příčku. Šestý příbor předstihl Nymburk i Snakes Ostrava, kteří si to rozdali o sedmé místo. Ve velkém dramatu nakonec sedmou příčku vybojoval po výhře 63:62 Nymburk.

 

Semifinálové duely byly jasnou záležitostí brněnských týmů, když SAM BŠM přehrála Liberec 75:59 a Tygři JBC si poradili s Pískem 103:48. Poražení semifinalisté si pak zahráli o třetí místo a zvítězili Kondoři z Liberce 89:79 i díky šestnácti bodům Marka Půlpána. Finále pak hladce ovládli domácí Tygři, kteří v derby přestříleli SAM BŠM 97:47. 

 

MVP turnaje – Lukáš Olbort (Tygři JBC Brno) 

 

All Star pětka 

 

Dohnal Pavel (Tygři JBC Brno)

Lukeš Adam (Tygři JBC Brno)

Nečas Jakub (SAM BŠM Brno)

Hauzer Ondřej (Sokol Pražský)

Maščuch Dominik (BK Kondoři Liberec) 

Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport