Těžký konec oslabených Žabin

Smutný konec má pro brněnské Žabiny letošní pouť druhou nejprestižnější pohárovou soutěží EuroCupem. V osmifinále nestačily ani podruhé během čtyř dní na favorizovaný francouzský tým Tango Bourges, ve Francii podlehly 55:94 a celkem dvojzápas ztratily o devětašedesát bodů.

Brňanky, které už do Francie jely po třicetibodové domácí porážce s minimální šancí na postup, navíc postihly zdravotní potíže, včetně klíčových hráček Natálie Stoupalové, Anny Jurčenkové a Petry Záplatové a tým byl tak nucen duel odehrát v šesti hráčkách. Hned tři basketbalistky ani na minutu nevystřídaly, Adéla Buřtová odehrála necelých čtrnáct minut za Sarah Beránkovou a Elišku Hamzovou. Nejlepší střelkyní Žabin byla Američanka Bria Holmes se 16 body, o bod méně přidala Kateřina Galíčková. Ve hře se hostující hráčky držely prvních šest minut, než vyšel Bourges závěr první čtvrtiny a nastartovalo svůj nápor, který pokračoval po zbytek duelu proti šesti statečným.

Zápasu dominovala francouzská pivotka Iliana Rupert s 27 body a 13 doskoky, na třináct bodů se dostala Laetita Guapo.