Teď si odpočinout a vyprat

Veledůležitou výhru si na domácím Challengeru připsaly ve čtvrtek večer české basketbalistky do osmnácti let, když v souboji týmů čekajících na premiérový úspěch zdolaly Irsko 80:52. Před víkendovým vyvrcholením tak mohou ještě zlepšit svou pozici v tabulce.

„Oddechly jsme si. Touhle výhrou z nás spadla nervozita, která tam po dvou porážkách určitě byla a myslím, že nás to nakopne do dalších dvou zápasů. Jasně jsme si řekly, že se chceme prezentovat jinak, než v zápasech s Maďarskem a Srbskem a myslím, že se nám to povedlo,“ říká pivotka Lucie Ceralová.

Češky si do nekonečna připomínaly důležitost úvodu utkání, který jim nevycházel v přípravě ani při úvodních porážkách na klatovském turnaji. Tentokrát ale vedly po čtyřech minutách 9:0 a i když to nebyl rozhodující trhák, Lvicím psychicky hodně pomohl. 

„Ve všech předchozích zápasech jsme doufaly v takový vstup, jaký se povedl dneska. Byly jsme moc rády, že se to povedlo, protože jsme si to neustále připomínaly v šatně a už to bylo náročné, když se nám to v součtu s přípravou šestkrát nepovedlo,“ pokračuje autorka 12 bodů a 14 doskoků.

Po dvou nepříliš povedených výkonech svěřenkyním trenéra Viktora Pruši zápas konečně sedl a proti papírově slabším Irkám předvedly výkon, který by ani proti silnějším soupeřům nemusel být bez šance.

„Pořád si říkáme, že chceme stavět naši hru od obrany, a to konečně zafungovalo. Najednou fungovalo i sdílení míče, lépe jsme si přihrávaly, nenechávaly jsme to na jedné hráčce. Byl to hodně kolektivní výkon,“ usmívá se hráčka Chomutova.

I přes konečné skóre zanechávají zatím Irky na turnaji velmi pozitivní stopu. Menší basketbalová federace, která ale drží při sobě a nadšeně bojující hráčky, které si musely cestu na Challenger zaplatit ze svého za podpory rodičů jsou navzdory třem porážkám pozitivním překvapením turnaje.

„Myslím si, že všechny týmy Irky lehce podcenily. Jsou z divize B, nevypadají tak basketbalově, ale zato extrémně bojují, a to si zaslouží pochvalu. Skóre vypadá docela jasně, ale byl to velmi těžký zápas,“ chválí soupeřky Ceralová.

Po třech zápasech ve třech dnech si Češky v pátek rády odpočinou, aby pak v sobotu a neděli zkusily potrápit favorizované Turecko a Litvu. 

„Únava už je citelná, ale věděly jsme, že to musíme urvat a přesně to jsme si řekly. Trávíme taky hodně času regenerací a s fyzio, což nám pomáhá. Teď se těšíme na odpočinek a že si konečně vypereme dresy,“ směje se Ceralová.

Autor:
Reklama
Bez Faulů