Také muži U23 si zahrají na MS o medaile

Play off světového šampionátu v basketbalu 3x3 do třiadvaceti let si zahrají obě české reprezentace. Na dopolední úspěch žen navázali v polském Lublinu také muži, kteří v odpoledním programu zvládli oba své duely ve skupině a do čtvrtfinále jdou dokonce z prvního místa. V něm se v neděli v pravé poledne střetne sestava Štěpán Borovka, Michal Svojanovský, Martin Svoboda a Vojtěch Sýkora s Německem, ženy o hodinu později vyzvou Litvu.

Ve výrazně prochladlém Zámeckém náměstí v Lublinu nejprve čekal český tým souboj o udržení nadějí na postup s Nizozemskem. Vysocí a dobře fyzicky připravení Nizozemci tady zatím předváděli velmi dobré výkony, ale český tým hrál od začátku velmi koncentrovaně, tvrdě a od začátku si držel mírný náskok. Bodově kraloval zejména Martin Svoboda, s jehož silovou hrou pod košem si nevěděli Nizozemci rady. Vedení 5:1 a 8:5 ale český tým neudržel a nizozemský výběr otočil sérií na 8:9. V důležitou chvíli trefil jedinou českou „dvojku“ Sýkora a poslal svůj tým do vedení, o které už Češi nepřišli. Poslední nizozemský nápor odrazil Svoboda košem s faulem a završil svůj devítibodový výkon. Sýkora přidal čtyři a Borovka tři body.

Do druhého utkání si Češi připravili velmi dobrou výchozí pozici. Číňanům už o nic nešlo a českému týmu stačilo nastřílet osm bodů, aby měl jistý postup do play off. Osmého bodu dosáhl po lehkém trápení v úvodu Štěpán Borovka po čtyřech minutách hry a Češi se mohli definitivně uklidnit. Hrála se otevřená hra na obou stranách s kvalitním útokem, k dobrému střeleckému výkonu se rozehrál po nepovedeném prvním utkání dne Svojanosvký. Právě on byl spolu se Svobodou klíčovou postavou závěru, kdy proměnil dvoubodovou střelu a půl minuty před časovým limitem zajistil svému celku výhru 21:18. Tím se dostal na deset bodů v zápase, Svoboda přidal osm a Borovka znovu tři body.