Svátek práce rozhodně není odpočinek, alespoň pro U15 a U12

Prvního května neznamená letos jen Svátek práce, ale také starty republikových šampionátů starších žáků a žákyň U15. Chlapci budou mít svůj turnaj v hale Tygrů JBC Brno, turnaj dívek odstartuje před víkendem v Praze v hale Sparty Praha.

 

Turnaj žáků se odehraje stejným herním systémem jako v kategorii U14, tedy osmička týmů je rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech, dva nejlepší postupují do semifinále, třetí a čtvrtý hrají o páté až osmé místo.

 

Ve skupině A se střetnou Sokol Písek Sršni, BK Příbor, BK Kondoři Liberec a Sokol Pražský. V béčku si to o dvě postupová místa rozdají BK Snakes Ostrava, BA Nymburk, SAM BŠM Brno a Tygři JBC Brno.

 

Žákyně čeká turnaj v Praze trochu jiným systémem a bojovat se bude hned od začátku v pavouku. Čtvrtfinálové dvojice, ze kterých vyjdou semifinalisté jsou následující:

BA Sparta – Sluneta Ústí nad Labem

HB Basket – Žabiny Brno

Sokol Nilfisk Hradec Králové – KP Brno

BK Chomutov – BK Strakonice

 

Pavouk bude pokračovat i pro poražené čtvrtfinalisty a dohrávat se tak bude kompletní umístění od medailových pozic až po osmé místo.

 

Čekají nás také dvě Národní finále mladšího minižactva U12 a jeden festival U12. Chlapecké Národní finále U12 se uskuteční od pátku 3. května v Děčíně za účasti NH Ostrava, Brandýs nad Labem, Ústí nad Labem, Lokomotiva Plzeň, Sršni Písek, Královští Sokoli Hradec Králové, Synthesia Pardubice, JBC Brno, TJ MEZ Mohelnice, USK Praha, Válečníci Děčín, BK Snakes Ostrava.

 

Národní finále dívek se odehraje v Ostravě a kromě domácího SBŠ se ho zúčastní BA Sparta Praha, BK Frýdek-Místek, BK Chomutov, Lokomotiva Karlovy Vary, BK Strakonice, Žabiny Brno, BSK TJ Jičín, OSK Olomouc, Hradec Králové, ŠBK Sadská a USK Praha.

 

Festival se letos odehraje v U12 pouze v kategorii dívek a do Plzně na něj vyrazí Studánka Pardubice, Jiskra Kyjov, Tygři Praha, HB Basket, BK Klatovy, Sluneta Ústí nad Labem, BC Benešov, Basket Slovanka a DBaK.

 

V sobotu a v neděli nás čeká i největší událost letošního ročníku mládežnických MČR a to Hyundai Centrum Praha MČR U19 juniorů, jehož účastníky si představíme v samostatném článku.

 

Autor:
Reklama
Týden basketbalu na ZŠ