Sršni ve finálovém dramatu uhájili vlastní hnízdo

Sršni Písek získali titul mistrů ČR v kategorii kadetů U17. Jihočeši na domácí palubovce porazili ve finálovém duelu USK Praha 61:58 a slaví zlaté medaile. Souboj dvou nejlepších týmů základní části sliboval drama a zaplněná písecké hala se dočkala velmi pěkného utkání. Tomu po slabém úvodu nejdříve vévodili hráči USK, kteří získali v závěru první desetiminutovky mírný náskok, který navýšili před přestávkou na osm bodů. Vstup do druhé půle, ale vyšel lépe Sršňům, kteří získali zpět vedení, a naopak sami kontrolovali hru. Pražané vedli naposledy v druhé minutě poslední čtvrtiny, pak už byli vepředu domácí, přesto se jim nedařilo bojovného soupeře zlomit. Dvě a půl minuty před koncem to bylo o šest bodů, ale pak snížil Vyroubal košem s faulem a USK měl i šanci vyrovnat. Využít ji ale nedokázal a Písek mohl před zaplněnou halou slavit cennou výhru. Za celou sezonu prohráli Sršni jen jednou, v základní části právě s USK. Ke zlatým medailím dovedl Písek kapitán Vojtěch Sýkora 21 body a 15 doskoky, žádný jeho spoluhráč nenastřílel přes devět bodů. USK měl dva lídry v Marku Vyroubalovi a Davidu Böhmovi. První jmenovaný se dostal na 21 bodů a jedenáct doskoků, druhý přidal k 19 bodům deset doskoků.

Sokol Písek vs. USK Praha 61:58 (10:14, 28:33, 48:48)

Oba fináloví účastníci ale museli nejprve projít přes semifinále. V tom prvním se představili domácí Sršni proti Snakes Ostrava a hned z toho byla velká bitva. Favorizovaný domácí celek sice ani jednou neprohrával, ale v poločase to bylo o bod, a ještě v úvodu poslední čtvrtiny o pět bodů. V poslední desetiminutovce se však Snakes zmohli jen na tři koše z pole a osmi body ztratili šanci závěr zdramatizovat. Domácí měli jasnou hvězdu zápasu v kapitánovi Vojtěchu Sýkorovi, který nastřílel 20 bodů a přidal i 9 doskoků, Martin Svoboda se blýskl 12 body a 19 doskoky. Na straně Ostravy zářil také kapitán Jakub Kotala se 14 body a 13 doskoky.

Sršni Písek vs. Snakes Ostrava 79:66 (26:20, 43:42, 64:58)

Druhé semifinále bylo soubojem týmů z hlavního města, když nastoupil USK proti Sokolu Pražskému. První poločas byl hodně vyrovnaný, USK se sice dostal do mírného vedení, ale Sokolíci náskok soupeře na přelomu čtvrtin zlikvidovali a chvíli dokonce sami vedli. Naposledy ale drželi vedení v polovině druhé desetiminutovky. Do poločasu se dostaly Sovy zpět do vedení, a to už ve druhé půli nepustily z rukou. Po přestávce se svěřencům Víta Petráka podařilo získat dokonce dvouciferný náskok, a hlavně výbornou obranou udrželi výhru 66:55. Střeleckou hvězdou zápasu byl David Böhm z USK Praha, který přidal k 22 bodům i dvanáct doskoků, doplnili ho Matěj Fanta s 15 body a Marek Vyroubal s 12. V dresu Sokola Pražského se shodli na 14 bodech Richard Barac a Matěj Burda.

USK Praha vs. Sokol Pražský 66:55 (13:10, 31:27, 46:38)

Poražení semifinalisté si to v neděli rozdali o třetí místo. Snakes dokázali porazit Sokol Pražský 73:65 a získali bronzové medaile. První poločas duelu o třetí místo patřil Snakes, kteří se dokonce blížili dvoucifernému vedení, ale Sokol zabral a před poločasem šli zase do vedení Pražané. Ti vedli ještě v polovině třetí čtvrtiny a v úvodu poslední desetiminutovky bylo ještě srovnáno, ale pak dala Ostrava osm bodů v řadě a získala rozhodující náskok. Závěrečná snaha Sokolíků už k obratu nevedla. Lídrem Snakes v bronzovém utkání byl se 17 body a 18 doskoky Dominik Žák, na šestnáct bodů se dostal Matouš Brůna. Sokol Pražský vedl se 14 body Matěj Burda, Tadeáš Manas dodal 13 bodů.

Snakes Ostrava vs. Sokol Pražský 73:65 (17:15, 36:35, 58:56)