Smolný úvod ME pro Lvice U18, zranění a jasná prohra

Reprezentační Lvice U18 mají za sebou nepříliš povedený první den evropského šampionátu divize A. Češky jasně nestačily na Španělky 48:80, navíc zápas nedohrály Kateřina Zeithammerová a Eliška Hamzová.

Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši čekaly na úvod silné Španělky a jejich kvalita se projevila velmi brzy. Skóre bylo naposledy srovnané v osmé minutě zápasu, kdy na tabuli svítil stav 13:13, pak Španělkám vyšel skvěle závěr první čtvrtiny a od druhé desetiminutovky kralovaly.

Ve druhém období zvládly Češky jen devět bodů, Španělsko jich zvládlo 23 a zápas jim utekl. V tu chvíli už nehrála Kateřina Zeithammerová, která si podle televizních záběrů podvrtla kotník a duel nedohrála.

Po přestávce se český tým zlepšil v ofenzivě, stále však nedokázal zastavovat Španělky na druhé straně palubovky, navíc Češky trápilo obrovské množství ztrát, kterých měly nakonec podle statistiků FIBA hrozivých 39. Zápas navíc nedokončila ani Eliška Hamzová, která si zřejmě lehce poranila krk. Španělský náskok byl nakonec až dvaatřicetibodový a o tolik i zápas skončil.

Turnaj pokračuje pro Češky v neděli od 18:30 zápasem s Izraelem.

Česká republika – Španělsko 48:80 (15:19; 24:42; 39:65)

Buřtová a Hamzová po 8, Halátková 7, Šitancová 6, Patorková 5, Pokorná a Zeithammerová po 4, Malíková 3, Vydrová 2, Fučíková 1, Horsáková a Ondroušková 0 – Quintana 14, Mateo, Traore a Monreal po 10

Fauly: 15 - 20

Martina Pokorná: "Na úvod šampionátu nás čekal velmi kvalitní soupeř. Na Španělsko jsme se připravovaly, takže jsme věděly, co nás čeká. Nedokázaly jsme se však bohužel srovnat s jejich agresivní obranou a dovolily jim spoustu bodů po našich ztrátách (39). Nepomohlo tomu ani zranění Káči Zeithammerové, která nám pak na rozehře chyběla. V kombinaci s tím, že nám to zrovna moc nepadalo (trojky 17%) Španělky celou dobu navyšovaly svůj náskok až na konečných 32 bodů. Na druhou stranu se nám povedlo držet vysoké tempo hry, a přestože měl soupeř výškovou převahu, tak jsme se držely i na doskoku (40 k jejich 43). Shrnula bych to tak, že kdybychom dokázaly eliminovat ty ztráty, mohl to být vyrovnaný zápas."

Chance 3x3 Tour 24