Slovinci nad síly Lvů U18

Poslední šestou příčku obsadili na Challangeru U18 v Turecku čeští basketbalisté. Svěřenci Luboše Bartoně doplatili na nevydařené závěry zápasů a získali jedinou výhru proti Lotyšsku, nic na tom nezměnil ani poslední duel na šampionátu, ve kterém podlehli Slovincům 62:70. Jejich poslední soupeř je bez porážky vítězem Challengeru.

Český tým jako by odhodil v úvodu zápasu nervozitu z některých předchozích utkání, už před duelem totiž bylo jasné, že obsadí šestou příčku ve své skupině. Hráli tak proti favoritovi uvolněně, dobře stříleli a od poloviny první čtvrtiny vedli. Jejich náskok vzrostl až na šest bodů a vypadalo to, že Slovinci budou mít s českým týmem těžkou práci. Ve druhé čtvrtině ale přišel další z mnoha střeleckých výpadků mladých Lvů, Slovinci chytili střeleckou slinu a do přestávky šli sami se sedmibodovým trhákem.

V rámci zápasu se ale ukázalo, že jak patří sudé čtvrtiny Slovinců, patří liché Čechům, a tak český výběr ještě našponoval síly, utáhl šroubky v obraně a prakticky vrátil nepovedenou druhou čtvrtinu Slovincům v obráceném gardu. Češi tak šli do poslední čtvrtiny se čtyřbodovým náskokem a doufali v cennou výhru na závěr. To se ale nestalo, když Slovinsko vlétlo do poslední čtvrtiny sedmi body v řadě, otočilo skóre a závěr si už přes velkou českou snahu pohlídalo.

Střelcem zápasu byl dvacetibodový Tibor Mirtič, na třináct bodů se dostal Saša Ciani, který navíc doskočil jedenáct míčů. V českém dresu se na 16 bodech shodli Jakub Nečas s Ondřejem Hustákem, jedenáct bodů zvládl Matěj Šafařík.