Skvělý vstup a hájení náskoku. Lvice U20 přehrály Turecko

České basketbalistky do dvaceti let zvítězily i v druhém duelu na evropském šampionátu divize B, po výhře nad Běloruskem přehrály svěřenkyně trenéra Scalabroniho i Turecko 75:69. Dvaceti body se blýskla Lucie Hošková, šestnáct jich přidala Veronika Voráčková.

Lvice si daly oproti včerejšímu duelu větší pozor na vstup do zápasu a v rumunské Oradei od začátku kralovaly. Za úvodních šest minut inkasovaly Češky jen dva koše a turecký kouč si musel brát za stavu 4:13 oddechový čas. V deváté minutě šel český tým po trojce Voráčkové poprvé do dvouciferného vedení.

Velmi dobrý první poločas Češek pokračoval i ve druhé čtvrtině, Lvice udržovaly dvouciferný náskok a těsně před přestávkou vedly až o šestnáct bodů, když se dařilo dvojici Hošková – Voráčková.

Třetí čtvrtině však českému týmu hrubě nevyšla hlavně na obranné polovině, inkasoval 26 bodů (o dva více než za celou první půli) a dovolil Turecku návrat do zápasu. Mladý celek Turecka se pokoušel o obrat, několikrát dotíral, ale skóre se mu otočit nepodařilo. Nejblíže byl šest minut před koncem na rozdílu jediného bodu, Tasarová ale trestný hod na vyrovnání minula a na druhé straně trefila Karolína Šotolová dvě klíčové trojky. Turecko pak ještě několikrát zazlobilo, ale Češky si důležitými šestkami pohlídaly cennou výhru.

Lvice se stejně jako včera blýskly skvělým doskakováním, když soupeřky přeskákaly 57:40. Nejvíce na doskoku vynikala Veronika Voráčková, která získala 14 doskoků a přidala i sedm asistencí, devět doskočených míčů přidala Lucie Hošková. Češkám znovu pomohl nízký počet ztracených míčů i solidních osmnáct asistencí.

Třetí duel na turnaji sehraje český tým v pondělí od 19:30 proti Islandu.

Turecko - Česká republika 69:75 (10:21, 24:39, 50:55)

Güner 22, Sahin 13, Akalan 12, Fitik 11 – Hošková 20, Voráčková 16, Šotolová 11, Vitulová 9, Tomancová 7, Rylichová 5, Smutná 3, Pospíšilová a Gallasová po 2, Natabou a Zítková 0

TH: 28/22 – 23/13

Trojky: 3 - 8

Doskoky: 40 - 57

Zisky: 6 - 7

Ztráty: 13 - 11

Asistence: 13 - 18