Setkání trenérů i pod dohledem kouče z Brooklyn Nets

Sportovně metodický úsek ČBF se zaměřuje v rámci Komisí vrcholového basketbalu na výchovu elitního hráče a hráčky. Klíčem k dosažení tohoto cíle je individualizace tréninkového procesu. Tomuto tématu se věnovalo i další setkání hlavních trenérů SCM a VSCM zařazených do programu MŠMT – TALENT v basketbalové hale BA Sparta v pražských Stodůlkách dne 16. října 2019. Sjelo se zde 60 trenérů z celé České republiky napříč chlapeckými a dívčími složkami.

 

Hlavním hostem byl Stefan Weissenböck - expert na individuální rozvoj hráčů v Evropě (Brose Bamberg) i v NBA (Brooklyn Nets). Tento specialista odkryl velmi detailně své principy metodologie a didaktiky tréninkového procesu.

 

Součástí dopoledního bloku setkání byla i prezentace firmy MySasy, která se zabývá monitoringem srdeční frekvence. Napomáhá tak optimalizaci tréninkového profilu sportovce z hlediska zatížení a odpočinku.

 

Na tento program navazoval v Centru pohybové medicíny P. Koláře další z interaktivních tematických seminářů Dialogy pořádaných Českou trenérskou akademií. Hlavním lektorem byl odborník na mentální přípravu sportovců a vrcholových manažerů Ken Way. Zabýval se základy psychologie výkonu, např. efektivní komunikací či motivací.

 

Účastníci celodenního semináře měli na závěr možnost shlédnout i utkání Ligy mistrů Basketball ERA Nymburk proti Brose Bamberg. Utkání skončilo úspěchem českého týmu. Setkání trenérů basketbalových center umožnilo další realizaci motta: Vzdělávat-Inspirovat-Spojovat.

Autor:
Reklama
Litva v Opavě