Rychlý start zničil Irsko

Nejlepší zápas na turnaji si schovaly do třetího duelu na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii české basketbalistky do dvaceti let. V bitvě neporažených celků o prvenství ve skupině poradily s Irskem 80:43 a do další fáze postupují bez ztráty kytičky. V té se střetnou jistě s Ukrajinou a další soupeř vzejde ze vzájemné bitvy mezi Islandem a Bulharskem.

Češky věděly, že je v předchozích duelech trápily slabší vstupy do zápasů a tentokrát si na něj daly velký důraz. V sestavě již snad se stoprocentními Paurovou i Čechovou na soupeřky vlétly a od irského vedení 6:4 předvedly sérii 16 bodů v řadě, která prakticky rozhodla zápas. Lvice dotáhly úvodní čtvrtinu s 29 body a sedmnáctibodovým vedením, dobrá střelba a rychlé brejky posunuly ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny poprvé rozdíl nad dvacet bodů. Před poločasem se ještě Irky třicetibodové propasti ubránily, ale série 12:0 na startu druhé půle už odpor Irek definitivně zlomila. Ty se pak zmohly ve třetí čtvrtině jen na pět bodů a zápas se už mohl více dohrávat a rozkládat tak v náročném programu síly na další zápasy. Výhra je pro Češky o to důležitější, že si ji spolu s také postupujícími Irkami přenáší s velmi dobrým skóre i do další skupiny.

Český tým přeskákal své soupeřky o dvanáct míčů z toho jedenáct díky 22 útočným doskokům. Navíc svěřenkyně trenérky Marcely Krämer nasbíraly 21 asistencí a donutily soupeřky k 29 ztrátám. Blýskla se Dominika Paurová, která na cestě k osmnácti bodům trefila čtyři trojky, navíc zapsala šest doskoků, pět asistencí a pět zisků. Emma Čechová zase doskočila čtrnáct míčů k osmi vstřeleným bodům.    

Jana Klečková (asistentka trenérky českého týmu): „Velmi dobrý vstup do utkání. Dodržovali jsme taktické pokyny. Vrátili jsme se k týmové hře, kterou jsme předváděli v přípravě. Negativem dnešního utkání jsou trestné hody. Ve skupině končíme na 1.miste a čekáme na další soupeře.“

Valentýna Kadlecová (hráčka českého týmu): „Do zápasu jsme konečně vstoupili s velkou energií a od začátku jsme jim nedali nic zadarmo. Díky našemu důrazu v obraně a soustředění na celý zápas jsme se dokázali dostat na vysoký bodový náskok, se kterým jsme to dohráli až dokonce. Tento přístup si budeme chtít udržet do dalších zápasů.“

Autor:
Reklama
Chance 3x3 Tour 24