Rozhodnutí o výběru trenérů do VIT 2014

Metodická komise a Komise vrcholového basketbalu zveřejnily jména trenérů zařazených do „Vzdělávacího institutu trenérů“. "Velkým pozitivem je zájem trenérů o vstup do Vzdělávacího institutu, celkem nám přišlo 57 přihlášek. Je vidět, že trenéři mají chuť na sobě dále pracovat," prohlásil předseda Metodické komise Tomáš Kaprálek. "Ač jsme oproti původním plánům velikost skupiny téměř zdvojnásobili, nemohli jsme uspokojit všechny zájemce," dodal.

 

Pro premiérový ročník byla vybrána skupina 16 trenérů, přičemž přednost dostali trenéři působící u reprezentačních družstev ČR a týmů Mattoni NBL a ŽBL, Sportovních center mládeže, družstev z nejvyšších soutěží U17 a U19. Zároveň byla zohledňována dosavadní i současná trenérská práce a snaha pokrýt výběrem co nejvíce basketbalových klubů v ČR (maximálně 1 trenér z klubu).

 

„Pro zmírnění zklamání u nevybraných trenérů a zároveň jako podpora jejich snahy se dále vzdělávat jsme se rozhodli v rámci každého výukového bloku Vzdělávacího institutu trenérů otevřít vybrané přednášky pro všechny trenérky a trenéry. Věříme, že tímto způsobem budeme alespoň částečně kompenzovat jejich nezařazení do VIT a zároveň že se účast na těchto seminářích pro ně stane motivací podat přihlášku do Vzdělávacího institutu trenérů v následujícím roce,“ uvedl Tomáš Kaprálek s tím, že v plánu jsou ještě minimálně další tři ročníky VIT.

 

Cílem Vzdělávacího institutu trenérů je zlepšit vedení tréninkového procesu družstev na klubové i reprezentační úrovni prostřednictvím prezentace aktuálních poznatků a vědomostí z basketbalového i obecně sportovního prostředí. "Roční cyklus se skládá ze šesti výukových bloků. Tři máme naplánované na jaro a tři na podzim. Jako bonus jsme pro celou skupinu zařadili účast na zahraničním semináři," poodkryl Kaprálek, na co se mohou trenéři těšit.

 

První výukový blok VIT se uskuteční 9. a 10. února 2014. Pozvánku na otevřený seminář pro veřejnost najdete zde.

 

 

Příjmení a jméno
Klub
Bálint Peter
Orli Prostějov
Eisner Tomáš
BK Levharti Chomutov
Franěk Michal
BCM Nymburk
Chocholouš Roman
BK Studánka Pardubice
Jachan Petr
USK Praha
Janovský Miroslav
Sokol Písek
Jindra Martin
Sokol pražský
Klapetek David BK Opava
Kotala Jaroslav SKB Zlín
Pavlát Ladislav SBŠ Ostrava
Peterka Lubomír Sokol Hradec Králové 2
Prokeš Pavel Kara Trutnov
Růžička Lubomír Tuři Svitavy
Toušek Jiří Basket Slovanka
Vrubl Štěpán JCB Brno
Zdeněk David BK Lokomotiva K. Vary

 

 

 

 

 

Autor:
Reklama
Bez Faulů