Rosnička pozlatí nejlepší juniorky

Oktet nejlepších basketbalových extraligových týmů U19 – juniorek – se bude během prodlouženého víkendu ucházet o titul mistryň ČR. Na rozdíl od chlapců se hraje formátem F8.

Na závěrečný turnaj se přímo kvalifikovaly celky BK Žabiny, Sokol Hradec Králové, BA Sparta, Tygřice Praha, Levhartice Chomutov. Přes play off se do Brna dostaly USK Praha, HB Basket Praha a BK Strakonice.  Mistryně ČR budeme znát v pondělí na Prvního máje.

Z osmi družstev jsou čtyři kluby z Prahy, což ukazuje její sílu mezi hráčkami ročníku narození 2004 a ml. Padesátiprocentní pražská převaha je na tomto klání celkem unikát, přesto ani jeden z pražských týmů není favoritem MČR. Ty je nutno hledat především mezi domácími Žabinami a Lvicemi ze Sokola Hradec Králové. Ale na nejdůležitějším turnaji sezóny, kde většina hráček zakončí svoje mládežnické působení, není o překvapení nouze.

 

MČR začíná v sobotu 29.4. následujícími zápasy:

BK Žabiny Brno – BK Strakonice – 10.00

Na první pohled to vypadá jako snadné sousto pro Brňanky, ale nemusí tomu tak být, i když výhodu domácí haly by měly Žabiny přetavit v postup do semifinále, a i tam by měly uspět. V základní části prohrály jen v Hradci, ale i v jiných zápasech se hodně zapotily, aby je dotáhly do vítězného konce /Chomutov, BA Sparta, Trutnov/.

Strakonice však svou kůži určitě neprodají zadarmo a budou chtít domácím určitě znepříjemnit sobotní duel. Na MČR se dostaly až přes play off, kde na zápasy přehrály Trutnov 2:0, což jim určitě dodalo patřičné sebevědomí.

  

Tygři Praha – Levhartice Chomutov – 12.30

V souboj šelem se promění druhé sobotní měření sil a je otázkou, zda-li bude hrát prim síla stisku tygří tlamy nebo levhartí rychlost. Druhé čtvrtfinálové utkání bude zřejmě velmi vyrovnané o čemž svědčí postavení v nadstavbové tabulce, kde Tygřice skončily čtvrté a Levhartice páté se shodnou bilancí třinácti výher a sedmi porážek. Také na vzájemné zápasy to mají 1:1, když vždy rozhodovalo domácí prostředí. Předzápasové prognózy jsou tedy velmi vyrovnané a zápas nemá jasného favorita.

  

Sokol Hradec Králové-USK Praha – 15.00

Třetí čtvrtfinálový duel nabídne souboj dvou tradičních basketbalových rivalů na české basketbalové scéně. Do role favorita staví dosavadní sezónní výsledky Hradec, protože zatím prohrál jen ve dvou případech. USK se na MČR dostal až sítem play off, kdy přehrál SBŠ Ostrava 2:0 na zápasy.

  

BA Sparta Praha – HB Basket Praha – 17.30

Tečku za sobotním programem udělá pražské derby mezi Spartou a HB. Lépe si v dosavadní sezóně vedla Sparta. V nadstavbové části skončila v tabulce třetí, hned za tabulkovými lídry Žabinami a Hradcem, za což byla odměněna přímým postupem na MČR. HB si postup muselo vybojovat až v play off, kde přehrálo Ústí n.L. 2:1 na zápasy, a tak už postup je vcelku solidním úspěchem pro Hanku Brejlovou a její svěřenkyně. V mačích pražských klubů je však možné cokoliv, a určitě budeme svědky zajímavých a dramatických momentů pod oběma koši.

 

Další informace o turnaji včetně dalšího programu najdete na: www.bkzabiny.cz.

Autor textu: spolupracovník Petr Čeněk

Autor:
Reklama
Týden basketbalu na ZŠ