První stovka na ME, Češky si zastřílely proti Islandu

Česká ženská reprezentace do dvaceti let je i po třetím hracím dni na evropském šampionátu divize B neporažená. Po dvou vyrovnaných duelech si Češky s chutí zastřílely proti Islandu, který přehrály 104:36. Vyvážený český útok vedla s 15 body Veronika Voráčková.

Island sice ve včerejším duelu v rumunské Oradei porazil Dánsko, svěřenkyně trenéra Scalabroniho však pro něj byly výrazně těžším soupeřem. Islanďanky sice v úvodu dvakrát odpověděly na české koše vyrovnáním, ale pak už převzaly taktovku favoritky a po čtyřech minutách šly po koši Vitulové Češky poprvé do dvouciferného vedení. Island si nakonec vybral skoro osmiminutový úsek bez bodů, který přerušila až trojkou v závěru první čtvrtiny Agustsdottirová.

Zlom v zápase pak nastal ve druhé čtvrtině, ve které Lvice dovolily soupeřkám jen tři koše, celkem sedm bodů, a vedení utěšeně narůstalo. Už před poločasem se dostávaly do hry hráčky z lavičky a Češky bez problému sázely koš za košem.

Když pak český tým zvládl i nástup do třetí čtvrtiny, bylo jasné, že duel se bude spíše dohrávat. Češky ale ani tak zápas nevypustily, užívaly si vysoké vedení a nastřílely dokonce první stovku celého turnaje.

Vítězky se mohly bodově opřít o všech jedenáct hráček. K patnáctibodové Voráčkové se přidaly se 13 body Rylichová s Gallasovou, na jedenáct bodů se dostala Vitulová. Češky potvrdily turnajovou dominanci v doskakování, znovu neztrácely míče a nasbíraly jedenatřicet asistencí.

V úterý má český tým poprvé na turnaji volný den, ve středu se utká od 15 hodin s Bulharskem.

Česká republika - Island 104:36 (26:10, 53:17, 80:30)

Voráčková 15, Rylichová a Gallasová po 13, Vitulová 11, Natabou, Smutná, Zítková a Pospíšilová po 9, Hošková 8, Tomancová 6, Šotolová 2 – Agustsdottir 9, Einarsdottir 8
TH: 18/12 - 7/3

Trojky: 10 - 5

Doskoky: 55 - 36

Zisky: 14 - 2

Ztráty: 11 - 21

Asistence: 31 - 15

Fauly: 12 - 17