První prohra ale postup

První porážku zapsali na evropském šampionátu do šestnácti let Divize B čeští basketbalisté. Svěřenci trenéra Františka Róna nestačili po třech výhrách na také dosud neporažené Chorvaty 56:93. I tak už mají před koncem základní skupiny jistý postup do čtvrtfinále. Základní skupinu dohraje český tým ve středu od 17 hodin proti Švýcarům.

Po třech výhrách se český tým těšil na konfrontaci s jedním z favoritů celého turnaje a celkem, který zřejmě patří v tomto ročníku do elitní divize a rozdíl byl hned od začátku jasně patrný. Český tým na rozdíl od ostatních utkání nezachytil start a po čtyřech minutách prohrával 1:10. Bleskové brejky a tvrdá obrana Chorvatů byly nekompromisní a náskok rostl v první čtvrtině až k šestnácti bodům.

Ve druhém hracím období se Češi výrazně zlepšili, přestali tolik chybovat a dokázali eliminovat chorvatský útok. V jednoznačně nejlepších pasážích zápasu soupeře přehrávali a podařilo se jim zejména v závěru poločasu sérií 7:0 dostat zpět do hry. Šance na zvrat jim však sebrali Chorvati hned po přestávce skvělým nástupem do druhé půle, kdy znovu kompletně zastavili český útok a sami se prosazovali jednoduše. Rozdíl stoupl ke třicetibodové hranici a bylo jasné, že drama se konat nebude.

Oba celky však už v tu chvíli tušily, že mají jisté čtvrtfinále a dostatečně v závěru prostřídaly lavičku, aby měly dostatek sil nejen na poslední boje ve skupinách, ale také následné play off. Chorvati český tým výrazně přeskákali, měli polovinu ztracených míčů a pomohli si i deseti trojkami. Češi nedokázali zastavit zejména dvaadvacetibodového rozehrávače Roka Jema, na druhé straně se mu snažil konkurovat Nikos Koulisianis s 15 body.