První porážka pro muže U20 přišla od Rusů

Česká mužská reprezentace do dvaceti let přišla ve čtvrtém zápase na evropském šampionátu divize B o svou neporazitelnost. Češi v bulharské Sofii po třech hladkých výhrách nestačili na jednoho z favoritů šampionátu Rusy a po porážce 76:85 se propadli na druhé místo skupiny. Ve středu Češi hostí zřejmě v klíčovém duelu o postup do semifinále od 20:30 Nizozemsko.

Svěřenci Ladislava Sokolovského se silného soupeře nezalekli a dlouho drželi vyrovnaný stav. Rusové se odpoutali až v průběhu poslední čtvrtiny, kdy utekli z tříbodového vedení poprvé v zápase do dvouciferného náskoku a v nevhodnou chvíli bohužel se českému týmu přestalo dařit.

V úvodu zápasu Čechy trápily ztracené míče, kterých měli i tak více 15 oproti 11 Rusů, těch se ale dokázali od druhé čtvrtiny vyvarovat a proti výškově lépe vybavenému soupeři vyráželi do rychlých brejků. I proto byli ještě v závěru třetí čtvrtiny ve vedení, než přišel ruský nápor.

Výborný výkon podal Martin Nábělek, který nastřílel 21 bodů včetně pěti trojek ze šesti pokusů, 16 bodů a osm doskoků přidal Jakub Tůma, 13 bodů, devět doskoků a pět asistencí Michal Kozák. Rusy vedl s 15 body Andrianov.

Rusko - Česká republika 85:76 (14:15, 34:32, 59:53)

Andrianov 15, Tonoyan 14, Khomenko 13 – Nábělek 21, Tůma 16, Kolář a Kozák po 13, Karlovský 6, Váňa 3, Kotásek a Žikla po 2, Hartig, Štafl, Slavík a Bukovjan 0

Fauly: 18 - 16

Patrik Smažák: "Zápas od prvních minut ukazoval, že bude vyrovnaný. Odehráli jsme dobré utkání, bohužel soupeř byl o něco efektivnější a zkušenější a dokázal trestat naše chyby. Rusko si tímto zápasem zajistilo postup z prvního místa. Další utkání hrajeme s Holandskem a zápas rozhodne o druhém postupujícím ze skupiny."

Chance 3x3 Tour 24