Posílený Hradec zlatý

Finálovým dnem vyvrcholilo na prvomájové pondělí republikové mistrovství dívek do devatenácti let. Šampionát elitní osmičky týmů této ligové sezóny juniorek ovládl trochu překvapivě na poslední chvíli posílený Hradec Králové před domácími Žabinami Brno.

Hradecké Lvice získaly před finálovým turnajem velkou posilu v podobě návratu v zámoří studující křídelnice Dominiky Paurové. Hradec přitom nemusel být ani ve finále, když po hladké úvodní výhře nad USK hodně bojoval s BA Spartou v semifinále, ale možná právě zvládnutá koncovka pomohla k finálové výhře 74:70 nad Žabinami. V té bylo minutu a půl před koncem vyrovnáno, ale pak už Žabiny neskórovaly a titul jim utekl mezi prsty. Dominovaly hráčky s ligovými zkušenostmi – Charlotte Velichová byla nejlepší střelkyní zápasu s 26 body, Paurová přidala k 16 bodům i 17 doskoků. Anna Jedličková vedla Žabiny s 24 body, její spoluhráčka Emma Čechová si ke 13 bodům připsala ještě nevídaných 27 doskoků.

Bronzové medaile se odváží hráčky Tygrů Praha, které v městském derby přehrály Spartu 76:60. Tygřice se lépe srovnaly s třetím zápasem ve třech dnech a přehrály soupeřky, které byly v semifinále blízko ke skolení pozdějších vítězek. O výsledku rozhodla hned první čtvrtina, kterou ovládly Tygřice 30:13 a když pak zvládly i nástup do druhé čtvrtiny, bylo o vítězkách rozhodnuto a ani vylepšený výkon po přestávce Spartě nestačil na zvrat. Vítězky táhla Mariana Přibylová s 21 body a 9 doskoky, konkurovala jí na druhé straně Luisa Vydrová, která se blýskla 23 body a 20 doskoky.

Páté místo si po jasné výhře 83:52 nad HB Basket odváží Levhartice Chomutov. Čtyři dvouciferné střelkyně vítězek vedla s 18 body a 12 doskoky Ema Salačová, HB držela ve hře Zuzana Tomanová. Sedmou příčku si pak odváží USK Praha, který zdolal v prvním duelu nedělního programu Strakonice 78:72. V dramatickém duelu Strakonice ztratily náskok z úvodních minut, aby pak několikrát stáhly dvoucifernou ztrátu na hratelný výsledek, ale v koncovce se už nepřiblížily na dostřel. Strakonická Adéla Junková nastřílela 25 bodů, její spoluhráčka Karolína Půroková 23, ale překonalo je sedmnáctibodové duo Ela Zídková – Karolína Cahová.