Polské výběry nad síly těch českých

Druhým hracím dnem pokračoval dnes v polských Katovicích turnaj olympijských nadějí v kategoriích U16. Nedařilo se bohužel ani jednomu z českých týmů, když si porážky proti domácím celkům připsaly jak dívky, tak stejně staří chlapci.

Jako první šly do akce odpoledne svěřenkyně Richarda Fouska, které o den dříve výrazně nestačily na Maďarky. Proti Polkám to byl o poznání vyrovnanější duel, Češky přesto ani jednou nevedly a od začátku musely stahovat mírný náskok soupeřek. Ještě v polovině druhé čtvrtiny ztrácely Češky jen pět bodů, pak jim ale nevyšel závěr poločasu a najednou byla propast patnáctibodová. Z té se už do jednociferných čísel nezvládly mladé Lvice dostat a nevydařenou poslední čtvrtinou se rozdíl dostal na konečných 45:68. Češky trápilo zejména 30 ztracených míčů, nepomohla ani střelba za dva body s úspěšností 18 procent.

Česko – Polsko 45:68 (12:18 21:36 38:50)
Linhartová 9, Bernasová a Olečková po 6, Zdeňková 5, Hnízdilová, Hrbacová, Čermáková a Večeřová po 4, Staňková 2, Strýčková 1, Kašpárková a Brzoňová 0
Fauly: 30 – 25

Po povedeném úvodním vystoupení proti Slovákům se v druhém duelu na turnaji nedařilo ani chlapcům, kteří podlehli domácímu výběru 66:96. Duel dostal jasný směr hned v úvodu, když se po úvodním čekáním na první body Poláci rozjeli a po první čtvrtině vedli téměř dvacetibodovým rozdílem. Pak přišlo české zlepšení v ofenzivě, ale útok Polska byl stále stejně produktivní a náskok domácích tak stále rostl. Výrazněji se Lvi zlepšili až po přestávce, když třetí čtvrtinu dokonce nejtěsnějším rozdílem vyhráli a v té poslední padli jen o bod. Vyrovnaný druhý poločas ale stačil jen na třicetibodovou prohru. Český tým potrápilo 34 ztracených míčů a také dovolil soupeřům úspěšnost střelby nad padesát procent.

Česko – Polsko 66:95 (10:29 26:56 49:78)
Zajíc 18, Pavlík 16, Lomička 9, Matušík 5, Pomezný a Svoboda po 4, Ivánek a Šimonek po 3, Bečka 2, Franěk a Duhajský po 1, Chvojka 0
Fauly: 24 – 23

Všechny utkání lze sledovat ze záznamu i živě na YouTube kanálu polské basketbalové federace.