Podobný průběh se Slovinskem

Ani ve druhém utkání na evropském šampionátu v tureckém Izmiru se nepodařilo zvítězit českým basketbalistům do osmnácti let. Češi nestačili po Řecku také na Slovince a podlehli poměrem 58:68. Šanci na premiérovou výhru na turnaji budou mít v pondělí od 18:15 proti dalšímu z favoritů – Srbsku.

Svěřenci trenéra Torstena Loibla zatím v Turecku bojují se vstupy do zápasů. Na problémy jim úvodní minuty zadělaly podobně jako včera, když se v první čtvrtině protrápili jen ke třem košům z pole a sedmi bodům. Přispěla k tomu tvrdá obrana Slovinců a také zbytečné ztráty, které se začaly hned v úvodu na české straně dost kupit. Do druhé čtvrtiny si Češi přenesli dvoucifernou ztrátu, kterou se jim dařilo celkem slušně mazat vylepšenou střelbou, bohužel ale začalo vznikat také více mezírek v jejich obraně, které sebevědomě hrající Slovinci drtivě trestali. Slovinský celek také méně ztrácel, což je v mládežnickém basketbalu veledůležitá statistika.

Po přestávce se oba týmy vrátily ke zodpovědnější obraně, která dokázala na obou stranách zastavovat útoky, méně to ale vadilo Slovincům, kteří v té chvíli drželi náskok kolem patnácti bodů, jenž se nedařil jednoduše českým lvům stahovat. Český tým ale zápas rozhodně nezabalil a podobně jako proti Řekům duel dokázali zdramatizovat. Skvělý vstup do poslední čtvrtiny znamenal pět minut před koncem snížení na rozdíl pěti bodů, než Čechy zpražil trojkou z odskoku Matija Samar. Lvi se na pětibodový rozdíl dostali ještě jednou, ale koše po útočných doskocích dodaly Slovinsku potřebný klid do koncovky. Český tým vedl s 11 body Josef Svoboda, na deset se dostal Adam Lukeš.