Po úžasném výkonu turnaj pro lvice končí

Francie – Česká republika 71:68 (16:12; 28:28; 41:51)

Vstup do zápasu vyšel lépe Francii, která do čtvrtfinále nastupovala jako vítěz skupiny B. První český koš ve čtvrtfinále olympijského turnaje zaznamenala po třech minutách hry Jana Veselá. Za stavu 16:7 pro soupeře si trenér českého výběru Lubor Blažek vyžádal oddechový čas s cílem poradit týmu, jak snížit během posledních dvou minut svoji ztrátu. To se povedlo i díky trojce Kateřiny Elhotové s klaksonem.

První střelou ve druhé čtvrtině snížila Jana Veselá na rozdíl dvou bodů. Z rychlého protiútoku následně vyrovnala a české hráčky byly ty, kdo měl v tuto chvíli zápasu navrch. Dostaly se dokonce do vedení po koši Elhotové. Francouzky vzápětí vyrovnaly a od té doby bylo skóre vyrovnané. Výraznější náskok pěti bodů si vybudovaly lvice opět po koši Elhotové. Francouzky ale do poločasu ještě vyrovnaly.

Vstup do druhého poločasu patřil jednoznačně lvicím. Francouzky daly své první body až když ve druhém poločase prohrávaly 10:0. Eva Vítečková dala dvě trojky, doplnily jí Elhotová a Burgrová a skóre bylo pro Češky velmi příznivé. Poté, co Vítečková proměnila tři trestné hody, vedly lvice o 11 bodů. Za Francii v závěru čtvrtiny snížila trojkou Dumerc, a tak lvice měly před poslední čtvrtinou náskok deseti bodů.

Pro české basketbalistky bylo důležité zvládnout úvod čtvrté čtvrtiny a neztratit nic ze svého náskoku. To se po trojce Francie po třech minutách hry ne zcela podařilo. Rozdíl byl pět bodů. Po další trojce Dumerc už Češky vedly pouze o dva body. Tři a půl minuty před koncem se Francouzky vrátily do vedení. To vrátila zpět na českou stranu Ilona Burgrová. Pak ale dala trojku Dumerc. 30 vteřin před koncem vedly po dalším koši Francouzky o čtyři body. Elhotová následně trefila pouze jeden trestný hod. Ilona Burgrová snížila ještě na rozdíl tří bodů, ale času bylo málo, a tak lvice na turnaji končí.