Po 13 letech opět v Písku. Kdo ovládne MČR kadetů?

Vyvrcholení letošní sezony extraligy kadetů U17 se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Písku. Čtyři nejlepší celky po základní části se probojovaly do bojů o titul mistra ČR. Nasazenými jedničkami jsou pořádající, kteří ve čtvrtfinále narazili na liberecké Kondory. V sérii play off Jihočeši nepřipustili žádné komplikace a hladce si zajistili postup po třech vítězstvích poměrem 91:63, 97:56 a 89:58.

 

Dalším postupujícím se stal celek USK Praha, který jako jediný dokázal v základní části soutěže písecký tým porazit a s dvěma porážkami skončil po základní části na druhém místě. Hráči USK v play off přesvědčivě dvakrát na domácí palubovce přehráli Nymburk 81:50 a 75:58. Ve třetím vzájemném utkání se však Pražené nadřeli a z vítězství se mohli radovat až v poslední vteřině utkání 80:79.

 

Praha bude mít na Final4 dva účastníky, když se na něj dostal i třetí nasazený Sokol Pražský. Pražané přehráli také nejkratším možným způsobem 3:0 na zápasy BK Synthesia Pardubice, když slavili výhry 94:53, 98:62 a 79:68.

 

Nejvyrovnanější měla být podle papírových předpokladů série čtvrtého s pátým Ostravy proti Litoměřicím. Obě družstva vstupovala do play off se stejnou bilancí 13 výher, 9 porážek, a tak se čekala velká bitva o účast na finálovém turnaji. Snakes ale soupeře třikrát hladce přehráli 71:51, 71:48 a 69:48 a postoupili nejrychlejší možnou cestou.

 

Dají se čekat čtyři velmi vyrovnaná utkání, kde bude k vidění i několik reprezentantů z loňského evropského šampionátu šestnáctiletých. Z píseckých hráčů to je kapitán týmu Vojtěch Sýkora se kterým byli v reprezentaci i spoluhráči Pavel Černý, Mikoláš Houser a Gabriel Pták. Z týmu USK Praha to jsou David Böhm, Marek Vyroubal a Matěj Fanta. Sokol Pražský reprezentoval Tadeáš Manas a z týmu Snakes Ostrava se do reprezentace probojoval Jakub Kotala.

 

USK se bude na turnaji zřejmě opírat o druhého nejlepšího střelce celé soutěže David Böhma, který v základní části sázel 21 bodů na zápas. Ostatní týmy mají také špičkové střelce, když Tadeáš Manas dává za Sokol Pražský patnáct bodů na zápas, písecký Vojtěch Sýkora dosahuje těsně pod patnáct bodů na utkání a Ostravu vede Dominik Žák se třinácti body na zápas.

 

 

Jan Čech (trenér Sršni Písek): „Jsem opravdu hrdý na to, jak jsme zvládli dosavadní průběh ročníku. Hráči nejenže hráli významnou roli v U19, ale i ve své kategorii U17 potvrzovali roli favorita a výsledkem je, že po 13letém čekání budeme opět pořádat Final Four kadetů. Chtěl bych všechny pozvat 12.-13. května do Sršního hnízda, kde budeme dělat všechno pro to, abychom se poprvé v historii stali Mistry ČR v dorosteneckých kategoriích. Budou to nesmírně vyrovnané zápasy, ve kterých rozhodnou maličkosti a věřím, že za Vaší podpory a hlasitého povzbuzování dokážeme, že i sny se mohou stát skutečností!!!“

 

Vít Petrák (trenér USK Praha): „Čeká nás velice vyrovnaný turnaj, na který se osobně hrozně těším. Po velice dlouhé sezóně, ve které jsme měli jako tým velice kolísavé výkony, jsme se probojovali do vrcholu celé soutěže, na závěrečné Final4. Všichni hráči mají možnost předvést, kam se za celý rok posunuli. Mají možnost zúročit veškeré získané zkušenosti jak z domácí, tak zahraniční soutěže, a věřím, že na diváky čekají velice zajímavé zápasy. Všechny čtyři týmy na turnaji mají svou kvalitu. Týmy na prvních třech místech po základní části odehrály mezi sebou velice vyrovnaná utkání a může tak porazit každý každého. Černým koněm turnaje je Ostrava, která na Final4 postoupila sice ze čtvrtého místa, ale určitě nesmí být podceněna, jelikož má také svou kvalitu, a to hlavně díky své agresivitě a bojovnosti na hřišti. Přeji všem účastníkům hodně zdaru a hlavně, ať všichni předvedeme pěkný mládežnický basketbal. Organizátorům pak přeji co nejméně problémů při organizaci a v průběhu turnaje.“

 

Matěj Veselý (trenér Sokol Pražský): „Pro náš klub je velký úspěch, že jsme se po delší době probojovali na finálový turnaj čtyř nejlepších družstev kadetů. Určitě nepřijíždíme se turnaje pouze zúčastnit a prohlédnout si nejstarší kamenný most v ČR, ale tento tým měl v předešlých sezónách vždy nejvyšší ambice. Máme je i letos a budeme se je snažit co nejvíce naplnit! Jsme rádi, že se závěrečný turnaj koná v Písku. Od turnaje si slibujeme vysokou úroveň všech zápasů, a především se těšíme na bouřlivou atmosféru píseckého hlediště, ze které bude všem přítomným hráčům příjemně běhat mráz po zádech.“

 

David Panáček (trenér Snakes Ostrava): „Jsem rád, že po loňské účasti ve final4 si to letos opět můžeme zopakovat a doufám, že budeme milým překvapením mistrovství. Družstvo tvoří šest hráčů ročníku 2001 a sedm hráčů ročníku 2002. Všichni hráči se do Písku těší a jsou odhodláni podat co nejlepší výkon.“

 

 

Program: 

Sobota 12.5.

15:00 - Sokol Písek Sršni vs Snakes Ostrava

16:45 - Oficiální zahájení a představení družstev

18:00 - USK Praha vs Sokol Pražský

 

Neděle 13.5.

13:30 - Zápas o 3.-4. místo

16:00 - Finálové utkání o mistra ČR

18:00 - Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků MČR

 

Zdroj ohlasů: srsni.com


Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport