Pardubičtí žáci dominovali na domácím MČR

Basketbalisté Pardubic jsou mistry republiky v kategorii žáků U15. Na MČR hraném v domácím prostředí ani jednou nezaváhali a po zásluze získali zlaté medaile.

 

Na turnaj se probojovalo osm celků, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Do bojů o medaile postupovaly nejlepší dva týmy.

 

Skupinu A ovládli Kondoři Liberec, kteří měli dvě výhry stejně jako druhé Brno, ale lepší vzájemný zápas. Třetí příčku obsadila Opava a čtvrtou Snakes Ostrava.

 

Ve skupině B se nejvíce dařilo domácí Synthesiy, druhou příčku získal v minitabulce s jedinou výhrou Sokol Pražský, třetí skončil Prostějov a čtvrtý Jindřichův Hradec.

 

Nepostupující týmy si zahrály křížem o páté až osmé místo. Pátou příčku získala po výhrách nad Lions (69:61) a Ostravou (80:69) Opava. Ostrava skončila na šestém místě. Lions si to rozdali o sedmou příčku s Prostějovem a nestačili 83:97.

 

Semifinále nabídlo jeden vyrovnaný souboj a jednu jasnou záležitost. Kondoři Liberec si poradili se Sokolem Pražským 87:77, když málem přišli o velký náskok a nebyli daleko od porážky. Hvězdou zápasu byl s 28 body Roman Palas. Pražanům nestačilo 18 bodů od dvojice Trojan – Lavička. Druhé semifinále ovládly jasně Pardubice, které přehrály Brno 85:48. Domácí vedl s 21 body Lukáš Hřebík, střelcem Brna byl s 13 body Jáchym Jelínek.

 

Třetí místo získalo po výborné poslední čtvrtině Brno, které porazilo Sokol Pražský 69:56. Střelcem utkání byl s 23 bod Pražan Martin Valenta, ale větší radost měl s 22 body Tomáš Jansa.

 

Zápas o zlato byl jasnou záležitostí Pardubic, které zvítězily 68:53. Kondorům nepomohl ani další skvělý výkon a 26 bodů Palase, nejlepším střelcem Pardubic byl Jakub Provazník se 14 body.

Autor:
Reklama
Týden basketbalu na ZŠ