Otrávené Lvice U20 padly v semifinále

Po hromadné otravě jídlem v hotelu na ME U20 divize B skočily desítky hráček v nemocnici nebo se silnými průjmy a zvracením na pokoji, což bohužel výrazně zasáhlo i Lvice, které byly nuceny odehrát utkání se 6 zdravými hráčkami, které doplnily dvě, které i přes přetrvávající zdravotní komplikace byly schopny nastoupit. Češky přesto dlouho sahaly po senzační výhře, nakonec ale po boji padly s Nizozemkami 71:85. Jejich šance o návrat do elitní divize pro příští rok stále žijí, musí ale v neděli od 16:30 porazit poraženého z večerního semifinále mezi Islandem a Belgií.

I přes oslabení odehrály Češky skvělý první poločas. Hrály efektivně, nechybovaly a Nizozemky působily proti jejich obraně bezradně. Bylo ale jasné, že tenhle herní styl je velmi fyzicky náročný a nebude ho jednoduché v úzké sestavě udržet. V závěru první půle se podařilo dokonce náskok utrhnout do dvouciferných čísel a poločasového čtrnáctibodového vedení.

Druhý poločas sice začala košem Dominika Paurová, ale pak přišla série 9:0 od Nizozemek a trenérka Krämer rychle zastavila nápor oddechovým časem. Navíc se nejprve dopustila třetího faulu prakticky jediná pivotka Emma Čechová, o chvíli později si dva slepené fauly udělala Valentýna Kadlecová a dostala se už na čtyři osobní chyby. Češkám v tu chvíli neseděla agresivní obrana Nizozemska a nedokázaly se vůbec dostat k dobré střelecké pozici. Šňůra Nizozemek bohužel pokračovala i po oddechovém čase a podařilo se dokonce otočit skóre třináct minut před koncem na 51:50 pro hráčky v oranžovém. Český tým hrál v těchto chvílích hodně individuálně, bylo vidět, že oslabenému celku rychle dochází síly. Neuvěřitelnou sérii 22:0 zastavila v poslední minutě třetí čtvrtiny až Čechová. I tak si ale přenesly Nizozemky do poslední čtvrtiny pětibodové vedení.

Lvice dál bojovaly a dostávaly své přezdívce, lepší zdravotní stav Nizozemek byl ale klíčovým faktorem. Pět minut před koncem se po kontroverzním zákroku vyfaulovala Kadlecová a česká šance na zvrat definitivně odpadla. Závěr nabídl smutný pohled, jak se Češky při každém přerušení opíraly vyčerpáním o kolena. Na hřišti nechali všechno. Sedmatřicet minut s 19 body a 13 doskoky zapsala Dominika Paurová, Kadlecová stihla před vyfaulováním deset bodů. Emma Čechová doskočila patnáct míčů, Anna Brožová deset. Nezbývá než doufat, že necelých 24 hodin bude Češkám stačit na regeneraci, aby zabojovaly o postup.