Ostrava v Praze o světové finále

O víkendu 24. a 25. srpna se v Praze uskuteční jedinečná sportovní akce. Václavské náměstí přivítá FIBA 3x3 World Tour, tedy jeden z pěti turnajů v basketbalu 3 na 3 pořádaných po celém světě. Mezi špičkovými družstvy z Evropy nebude chybět ani český zástupce – tým Ostrava.

 

Právo startu na Prague Masters si vydobyli vítězové jednotlivých národních Tour 3x3. Výjimkou nebyli ani vítězové ČBF 3x3 – Tour 2013, kteří celou sezónu vystupovali pod názvem BO!!!. Tým okolo Jana Stehlíka ve finále Tour, tedy v přímém souboji o účast na Prague Masters, dlouho prohrával, ale nakonec utkání otočil a radoval se z vítězství. Z mistrovské sestavy však v Praze bude scházet Kamil Švrdlík, který si plní své reprezentační povinnosti v mužském A-týmu připravujícím se na ME v pětkovém basketbalu.

 

„Kamil Švrdlík se stal členem kádru klasické reprezentace 5 na 5. Na ME by mohl být jedním z důležitých hráčů. Pro nás to je ale obrovská ztráta. Na posledním turnaji v Moskvě prokázal, že za rok, co s ním pracuji, udělal obrovský posun a patřil mezi nejlepší hráče turnaje a do budoucna s ním budu chtít počítat. Rozumím tomu, že pětkový basketbal má přednost,“ litoval neúčasti hráče Prostějova reprezentační trenér a zároveň vedoucí týmu pro Prague Masters Michal Kruk.

 

Lídrem týmu by i v Praze měl být Jan Stehlík. Sedmadvacetileté křídlo hájící v Mattoni NBL barvy NH Ostrava bylo na začátku srpna vyhlášeno nejlepším basketbalistou 3x3 v ČR. Tato anketa se vyhlašovala poprvé v historii, a tak Stehlík bude zajisté chtít dokázat, že je tím správným držitelem. Stejně jako ve všech třech turnajích ČBF 3x3 – Tour 2013, které BO!!! vyhráli, bude na perimetru se Stehlíkem válčit jeho ostravský spoluhráč Filip Zbránek.

 

„Všichni jsme si museli zvyknout na novou disciplínu. Navíc Ostrava má nyní nejlepšího hráče 3x3 v ČR Honzu Stehlíka, tak si myslím, že i pro to družstvo je to zajímavý marketingový nástroj. Myslím, že pro tento rok nebudou žádné problémy. Signály z Ostravy jsou pozitivní, takže na turnaji uvidíme všechny kluky z Ostravy v plné síle,“ uvedl Kruk k problematice uvolňování hráčů z kádru týmu Mattoni NBL.

 

Dvojici ostravských basketbalistů doplní Martin Gniadek, který ještě v loňské sezóně také nastupoval za Novou huť. Od té další bude jeho působištěm Opava. S Gniadkem Jan Stehlík počítal už pro zápasy ČBF 3x3 – Tour 2013, ale ex-ostravský pivot v tu dobu reprezentoval Českou republiku na Univerziádě. Čtvrtým do party pro Prague Masters bude Roman Zachrla, který v loňské sezóně hrál za Jindřichův Hradec a patřil také do vítězné sestavy ve finále letošní ČBF 3x3 – Tour.

 

„Kdybych chtěl být alibistický, tak bych řekl, že cílem je vyhrát každý zápas. Pokud všechno bude, jak má být, tak musíme bojovat o první místo. Našim cílem je turnaj vyhrát. Vloni v Madridu jsme k tomu byli blízko, skončili jsme v semifinále se Slovinci. Máme na to, abychom bojovali o vítězství v turnaji. Uvidíme, jak do týmu zapadne Martin Gniadek,“ klade si cíle nejvyšší Michal Kruk. Finalisté Prague Masters totiž postupují na celosvětové finále, které bude hostit Istanbul.

 

Autor:
Reklama
OH