Osmnáctka končí šestá

Konečné šesté místo obsadily na evropském šampionátu české basketbalistky do osmnácti let. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši v posledním duelu na turnaji podlehly Itálii 79:86. Už před duelem bylo jasné, že český tým splnil hlavní cíl, tedy postup na světový šampionát U19, který v příštím roce uspořádá Španělsko.

Hrál se relativně uvolněný basketbal, protože napětí již z obou týmů po zklamání ve čtvrtfinále spadlo ve včerejších bitvách o postup na MS, trenéři tak dávali větší prostor lavičkám. Kompletně například odpočívala Dominika Paurová, která má v nohách také evropský šampionát dvacetiletých. V úvodní čtvrtině se ujaly až šestibodového vedení Češky, to však zejména díky vyššímu počtu ztrát neudržely a Italky skvělou ofenzivou ve druhé čtvrtině zápas otočily. Prosazovaly se zejména zblízka, skvěle střílely za dva body a desetibodovou šňůrou krátce před přestávkou si získaly dvouciferný náskok. Ten však nedokázaly udržet, Lvice po přestávce zapnuly v defenzivě a bod po bodíku stahovaly, až těsně před koncem třetího období Johana Staňková srovnala a na začátku čtvrté čtvrtiny poslala Charlotte Velichová svůj tým do vedení. To vydrželo až do času šest minut před koncem, kdy vedení převzaly zpět Italky a celkem sedmnáctibodovou šňůrou utkání rozhodly.

Češkám nestačil dvacetibodový příspěvek Valentýny Kadlecové, šestnáct bodů a sedm asistencí dodala Velichová, na double-double se za 12 bodů a stejný počet doskoků dostala Emma Čechová.